73% чоловіків в Україні вважають, що жінки повинні мати рівні шанси участі в політиці з чоловіками, – Климпуш-Цинцадзе

«Забезпечення гендерної рівності – це не «сезонне» пожвавлення і не передвиборча риторика. Це наша спільна кропітка робота, це «скеля, яку ми щоденно довбаємо» разом з вами», – заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час парламентських слухань «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп».

Іванна Климпуш-Цинцадзе високо оцінила урядово-парламентську співпрацю із забезпечення гендерної рівності, зокрема, зусилля, яких докладає в цій роботі Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, а також Міжфракційне депутатське об`єднання «Рівні можливості».

Вона зауважила, що за невеликий проміжок часу в Україні відбулася низка державних ініціатив у цій сфері. «Уперше питання координації гендерної політики винесене на загальноурядовий рівень – до компетенції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Уперше розроблено та схвалено Національний план дій до 2021 року на виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), ухвалено та оновлено Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року», – сказала Віце-прем`єр-міністр, наголосивши на тому, що Міністерство фінансів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі інтегрували гендерне бюджетування в Стратегію управління державними фінансами.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що вперше держава, Уряд України так серйозно ставляться до необхідності покращення ситуації з ліквідацією дискримінації щодо жінок і виконання своїх національних і міжнародних зобов’язань у цій сфері. Вона поінформувала, що гендерна складова включена до Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України і Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року. Окрім цього, ухвалено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.

Віце-прем`єр-міністр звернула увагу на те, що посилення діяльності з впровадження державної політики гендерної рівності відповідають сучасним очікуванням громадськості. «За результатами опитування Фонду народонаселення ООН, 81% чоловіків вважають, що жінки повинні отримувати рівну з чоловіками зарплату за роботу однакової цінності. 74% чоловіків вважають, що жінки можуть бути такими ж гарними лідерами громад, як і чоловіки, а 73% чоловіків вважають, що жінки повинні мати рівні шанси участі в політиці з чоловіками», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Урядовий портал

11-10-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика