Чи змінились умови участі жінок на виборах ОТГ? ЖКУ проводить гендерний моніторинг виборів у ОТГ у 12 областях

Всеукраїнська громадська організація «Жіночий Консорціум України» у рамках проекту «Розбудова політичного жіночого лобі в Україні» за підтримки Фонду демократії ООН проводить гендерний моніторинг виборів у 60 ОТГ у 12 областях України.

Актуальність гендерного моніторингу виборів у ОТГ у жовтні 2017 року зумовлена новими соціально-політичними умовами, у яких перебуває Україна, оскільки децентралізаційна реформа зумовила появу нових ОТГ (об’єднаних територіальних громад) із новими повноваженнями, правами, обов’язками та складом представницьких органів (обираються нові ради ОТГ та голови ОТГ).

29 жовтня 2017 року у 12 областях, які входять до ПУЛу відбулись перші вибори в ОТГ. Зокрема, у Волинській області – в 19 ОТГ, у Житомирській області – в 13 ОТГ, у Миколаївській області – в 1 ОТГ, в Одеській області – в 11 ОТГ, у Полтавській області – в 12 ОТГ, у Рівненській області – в 5 ОТГ, у Сумській області – в 9 ОТГ, у Тернопільській області – в 4 ОТГ, у Херсонській області – в 10 ОТГ, у Хмельницькій області – в 7 ОТГ, у Чернівецькій області – в 4 ОТГ, у Чернігівській області – в 14 ОТГ.

Мета нашого громадського моніторингу – з’ясувати, чи жінки матимуть гірші можливості для участі та перемоги на посаду голів ОТГ та входження у ради ОТГ.

Місцеве самоврядування за історію незалежної України показувало паритетні результати гендерного представництва сільських та селищних рад. Зокрема, за результати місцевих виборів 2015 року сільські ради мали представництво жінок у 2010 році – 51%, у 2015 році – 56%; селищні ради мали представництво жінок у 2010 році і у 2015 році – 46%. Наповнення новими можливостями, зокрема, фінансовими ресурсами новостворених ОТГ можуть спричинити додаткові виклики для жінок щодо їх участі у прийнятті рішень. Громадський моніторинг виборів 2017 відстежить особливості цього процесу в Україні на рівні ОТГ. У моніторингову вибірку увійшли 60 ОТГ, в основному сільські і селищні, хоча тенденції у міських громадах, де відбулись вибори теж простежувались.

У фокусі гендерного моніторингу виборів до ОТГ: аналіз списків кандидатів та кандидаток до рад та голів ОТГ, їх партійність, вік, зайнятість, наявність виборчих програм та інше. Також проведені 60 інтерв’ю із кандидатками на голови та ради у ОТГ. ВГО «Жіночий Консорціум України» проводив дослідження щодо участі жінок на місцевих виборах у 2015 року до місцевих рад, тому буде цікаво порівняти, чи змінились тенденції у нових умовах та із плином часу. Також простежимо візуальне наповнення виборчої кампанії, тобто чи були достатньо видимі у громадах жінки на виборах. Результати моніторингу будуть оприлюднені.

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика