Доля України має вирішуватися в Києві, а не на Заході - Могеріні

Майбутнє України має вирішуватися в Києві, а не інших європейських та світових столицях.

Про це в інтерв'ю ряду європейських ЗМІ, зокрема і польському виданню Gazeta Wyborcza, заявила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні.

“Доля України має вирішуватися в Києві, а не Брюсселі, Москві, Вашингтоні”, - зазначила Могеріні, додавши, що Європа наполягає на територіальній цілісності України і жодні спроби поділу країни не беруться до уваги.

Могеріні наголосила, що слід й надалі використати “мале вікно” можливостей для врегулювання українсько-російської кризи, яке дають Мінські домовленості. Вона визнала, що в ЄС не мають жодної альтернативи щодо врегулювання кризи на сході Україні, окрім мирного процесу згідно з Мінськими домовленостями.
“Маємо зробити усе можливе, аби “мале вікно надії”, відкрите у Мінську, дало результати. Якщо визнаємо, що Мінський процес є мертвим, то початок нового діалогу може бути складним, або взагалі неможливим”, - підкреслила глава європейської дипломатії.

Вона також нагадала, що Захід не визнав виборів у так званих “ЛНР” та “ДНР” і висловила припущення, що Москва теж може їх не визнати. “Хоча Москва задекларувала щось зовсім відмінне від нашої позиції (ЄС - Ред.), звернімо увагу, що недільна заява МЗС Росії говорить про “повагу” до виборів у східній Україні, а не їх “визнання”. Можливо, це дає поле до маневру у найближчі дні”, - наголосила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки.

Могеріні підтвердила, що відміна санкцій проти Росії є можливою лише після врегулювання кризи на сході України. Водночас ,вона зауважила, що росіяни вже починають відчувати наслідки економічних санкцій проти РФ.

За словами глави європейської дипломатії, кожна країна, зокрема й Україна, має право на членство в ЄС, але “зараз європейський шлях Києва реально спирається на Угоду про асоціацію”.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Веб-сторінкаДата народження: 21 січня 1963р.Відомості на момент обрання: освіта вища, керівник, громадська організація "Інститут Громадянських Свобод", безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 54.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика