Могеріні: Росія більше не є стратегічним партнером ЄС

Зовнішня політика і воєнна агресія президента Росії Володимира Путіна зруйнувала стратегічні партнерські відносини з Євросоюзом.

"Цих партнерських стосунків більше немає: з цього моменту Росія вже не є стратегічним партнером ЄС", - заявила новообраний високий представник ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки Федеріка Могеріні в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera, передає "ЄвроПравда".

На думку Федеріки Могеріні, дії Росії щодо України йдуть врозріз з попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії і Берліні. "Путін ніколи не поважав і не бажав виконувати зобов'язання, Він не хотів змін, зате підтримував сепаратистів, особливо в ситуації з малайзійським авіалайнером. Відстань між обов'язками і конкретною поведінкою зараз дуже велика", - підкреслила Федеріка Могеріні.

Вона також сказала, що ЄС і далі буде вводити санкції проти Росії, оскільки не бачить іншої альтернативи. "Військова агресія, провокації Росії призводять до того, що європейська дипломатія не має іншої альтернативи, як далі ввести санкції - це єдиний інструмент цієї політики", - сказала вона.

Високий представник ЄС переконана, що сьогодні кожна країна повинна самостійно вибирати своє європейське майбутнє, незважаючи на те, подобається це Росії чи ні, і чи може це зашкодити її інтересам.
За таким принципом будувалися стратегічні партнерські відносини ЄС і Росії. Однак Росія їх порушила.

Федеріка Могеріні констатує, що ембарго, введене Росією на імпорт продуктів з країн ЄС на свою територію, в першу чергу б'є по її громадянам. "У цій ситуації Кремль діє проти свого власного народу", - підкреслила політик.

УНІАН

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика