Що спільного у ДемАльянсу, Комуністів та Соціалістів?

«Старі» ліві й новітня центристська партія мають належну комунікацію із організаціями громадянського суспільства та підтримують ідею впровадження тимчасових спеціальних заходів, спрямованих на прискорення досягнення фактичної рівності між чоловіками та жінками у парламенті України.

Політичні партії України – це всеукраїнські структури, а отже вони мають представляти всі соціальні групи населення, у тому числі й обидві статі. Незважаючи на вітчизняну специфіку, ліві партії підтвердили постійну практику готовності впроваджувати ідеї ґендерного паритету у свою діяльність. Соціал-демократичні партії і екологічні партії світу більше просувають жінок на рівень прийняття рішень, ніж партії „правого” спектру.

Нова партія, «Демократичний альянс», першою застосувала партійний список „блискавка” (Zipperlist). Її новація була ще й в тому, щоб зібрати кошти на виборчу кампанію і реєстрацію виборчого партійного списку від громадян. На жаль, ми не зможемо на практиці переконатись, чи такий список мав би успіх, оскільки ця тактика взаємодії поки себе не виправдала. Ця політична сила буде змагатись за місця у парламенті лише на окремих мажоритарних округах.

Мережа Громадського контролю за ґендерною рівністю на виборах – 2012 звернулась до партійних структур щодо виконання ними зобов’язань, взятих Україною в рамках Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Пекінської Декларації, Декларації Цілей Тисячоліття ООН про забезпечення представництва жінок і чоловіків у владі всіх рівнів у пропорційному співвідношенні не менше 30%/70% осіб кожної статі до 2015 р., а також Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Отримана чергова відповідь від Соціалістичної партії України. У цій величезній черзі поки аж ТРИ партійні структури: Комуністична, Соціалістична партія і «Демократичний альянс». Це показова характеристика рівня політичної культури вітчизняних партій, які навіть у передвиборчий період не надто зважають на листи-звернення. Узагальнені відповіді політичних партій будуть покладені в аналітичний звіт та оприлюднені в ЗМІ.

Довідково: Мережа громадського контролю за ґендерною рівністю на виборах 2012 об’єднала 45 громадських організацій, які здійснюють кількісний і якісний моніторинг виборчого процесу 2012. http://www.vybory2012.wcu-network.org.ua/Pro_nas

Оксана Ярош

Жінки у виборах

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика