Денісова нагадала на нараді ОБСЄ про Сущенка, Сенцова та інших політв'язнів

Росіяни обмежують права українців та кримських татар на свободу пересування, на свободу висловлення своїх поглядів та переконань. Україна готова обміняти українців на росіян, які перебувають в українських в'язницях, наголосила уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова під час свого виступу у Варшаві на щорічній нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“70 політичних в'язнів утримуються в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації й окупованому Криму... Роман Сущенко (журналіст Укрінформу, засуджений за нібито шпіонаж - ред.) — "шпіонаж", Микола Семена — кримський журналіст, якого практично позбавили права на свободу думки, Олег Сенцов — кінорежисер, 123 дні голодування, і сьогодні інформація невтішна, Володимир Балух, який просто вивісив український синьо-жовтий прапор на своєму будинку — 179 днів голодування, і його життя в небезпеці”, - наголосила Денісова.

Вона підкреслила, що Росія дискримінує громадян України, обмежує їх права на безперешкодне місце проживання, на свободу пересування і висловлення своїх поглядів та переконань. 

“Наші громадяни за прояви твердої позиції приналежності Криму до України незаконно затримуються і засуджуються окупаційною владою в Донецькій, Луганській областях, автономній Республіці Крим”,- підкреслила український омбудсмен.

Денісова поінформувала учасників наради ОБСЄ про те, що у Криму масово переслідуються кримські татари, зокрема під прикриттям боротьби з організацієї "Хізб ут-Тахрір". Вона зауважила, що напередодні російські спецслужби проводили обшуки у будинках кримських татар, в результаті чого був затриманий Осман Белялов.

Уповноважений ВР України з прав людини також підкреслила, що російська влада в анексованому Криму переслідує і карає кримських татар та українців в судах, а Меджліс кримськотатарського народу визнаний екстремістською організацією і його діяльність заборонена. 

Вона наголосила, що в Росії не існує свободи думки, совісті, віросповідання і переконання.

“Україна готова і не раз заявляла про готовність обміну наших політв'язнів, які утримуються на території Російської Федерації та окупованому Криму, на громадян Росії, за які б злочини вони не були засуджені. На жаль, питання блокується Російською Федерацією”, - констатувала вона.
 
Як інформувалося, участь у двотижневій нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі беруть близько 1,5 тис. представників урядів і громадянського суспільства країн ОБСЄ і країн-партнерів.

УКРІНФОРМ

14-09-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика