Геращенко пояснила, чим цікавий для України досвід перехідного правосуддя у Колумбії

Для України нині важливо вивчати досвід і Хорватії, і Колумбії та інших країн стосовно того, як після демілітаризації окупованих територій вести діалог з українцями, які там мешкають, і яку відповідальність мають нести бойовики.

Про це сьогодні під час сесійного засідання Верховної Ради України заявила перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що минулого тижня Україні відвідав колишній міністр внутрішніх справ Колумбії Хуан Фернандо Крісто, який наголосив на різниці між колумбійським внутрішнім конфліктом із зовнішньою агресією, яку здійснює РФ проти суверенної України. Перший заступник голови ВРУ поінформувала, що українська сторона ознайомилася із досвідом Колумбії щодо перехідного періоду.

Ірина Геращенко вважає, що для України нині важливо вивчати досвід і Хорватії, і Колумбії та інших країн стосовно того, як після демілітаризації нині окупованих українських територій вести інклюзивний діалог з українцями, які там знаходяться, і яку відповідальність мають нести бойовики.

«Колумбійський досвід перехідного правосуддя цікавий кількома моментами. Перше, до амністії були залучені ті, хто визнав провину, і це є ключовий момент будь-якої амністії – визнати свою провину. Друге – ці люди, які підпадають під амністію, мали не просто скласти зброю, а дати гарантії, що вони ніколи в житті більше не візьмуть зброю. І третій, дуже цікавий аспект, який, я вважаю, було би корисно і нам взяти на наше озброєння, це обов’язкова виплата репарацій жертвам», – наголосила Ірина Геращенко.

Перший заступник голови ВРУ зауважила, що у Колумбії було створено єдиний реєстр жертв, а також, яке покарання застосовували щодо тих, хто чинив важкі злочини.

Ірина Геращенко поінформувала парламентарів, що досі немає відповіді від РФ стосовно готовності України передати 36 росіян, щоб РФ звільнила українських бранців.

Нагадаємо, раніше представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко запропонувала Росії провести позачергове розширене засідання групи для обговорення обміну засуджених в Україні росіян на політв’язнів Кремля та заручників на Донбасі. 

ZIK 
 

11-07-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика