Геращенко про переговори в Мінську: Чим ближче до виборів в Україні, тим нестриманіша і вульгарніша позиція РФ та її маріонеток 

Росія знову зриває засідання гуманітарної групи в тристоронній контактній групі (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради і переговірниця в ТКГ Ірина Геращенко.

"Мінськ. Сьогодні відбувається 104-те засідання ТКГ і груп. І чим ближче до виборів в Україні, тим нестриманіша і вульгарніша позиція РФ і контрольованих нею маріонеток. РФ знову свідомо зриває роботу гуманітарної групи заявами, що Росія начебто не є учасником і стороною конфлікту на Донбасі, що "нас там нет", і намагається нав'язати Києву умову прямого діалогу з окупованими РФ Донецьком і Луганськом. Громадяни, які приїжджають з ОРДЛО на запрошення РФ як запрошені до груп, активно підіграють росіянам у деструктиві. Шантажу України не буде!" – підкреслила Геращенко.

Вона зазначила, що українська сторона не піде на прямий діалог із сепаратистами.

Геращенко додала, що Україна висловила протест у зв'язку з тим фактом, що бойовики не дають заручникам права на телефонний дзвінок і листування.

"Востаннє наші хлопці телефонували рідним улітку 2016 року, а листи передали у вересні 2018-го. Очікуємо більш активної позиції Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо передачі листів і посилок", – написала Геращенко.

Вона також повідомила, що Україна наполягає на розблокуванні процесу звільнення утримуваних в ОРДЛО і РФ українців.

"Готові протягом кількох наступних днів передати РФ 25 росіян в обмін на наших і помилувати 72 сепаратистів в обмін на 19 цивільних і військових, незаконно утримуваних на окупованому Донбасі", – додала переговірниця. 
 
Останній великий обмін утримуваними особами відбувся 27 грудня 2017 року. Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.

6 серпня 2018 року держсекретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заєць повідомив, що з політичних мотивів у РФ утримують 27 громадян України.

30 січня 2019 року Геращенко розповіла, що на окупованій території Донбасу незаконно утримують сотні українців, але бойовики стверджують, що їх не більше ніж 20.

В офісі Геращенко виданню "ГОРДОН" повідомили, що у 2018 році українська сторона передала 13 офіційних пропозицій представникам РФ у тристоронній контактній групі одночасно звільнити росіян, які перебувають в українських тюрмах, і політв'язнів Кремля. 
 
Гордон

14-03-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика