Геращенко заявила, що за весь строк ув'язнення до Сенцова не пустили жодного громадянина України, окрім сестри  

До українського режисера Олега Сенцова за весь строк його ув'язнення у Росії не пустили жодного українця, окрім сестри, заявила 6 листопада у програмі "Prime: Муждабаєв" на телеканалі ATR перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, російська влада не тільки ніяк не відповідає на пропозиції української сторони обміняти ув'язнених в Україні росіян на в'язнів Кремля, а й усіма способами не допускає до політв'язнів представників України.

"Російська влада примусово паспортизує громадян України, і вона називає Олега Сенцова, [політв'язня] Олександра Кольченка, до речі, теж, громадянами Російської Федерації. На цій підставі до них не допускають українських консулів. Якщо до інших ув'язнених на території Росії ми хоча б іноді, з важкими боями, домагаємося доступу українських консулів, і вони їх відвідують, то тут жоден українець, окрім сестри... за чотири з половиною роки не бачив Олега. І єдиний контакт, який є у нас, – це адвокат, із яким є угода у Міністерства закордонних справ [України] на правову допомогу Олегу. Він відвідує його і потім дає інформацію українській стороні відносно стану його здоров'я та інших питань", – заявила Геращенко.

Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичного угруповання і керівництві ним, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Себе до цього списку він не заніс.

5 жовтня Сенцов повідомив, що у зв'язку з критичним станом здоров'я і патологічними змінами у внутрішніх органах його планували годувати примусово, тому він був змушений припинити голодування. Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе заявив, що з режисера "хотіли зробити овоч", якщо він не почне приймати їжу.

25 жовтня на спеціальній церемонії в Європарламенті Сенцова оголосили лауреатом премії Сахарова за 2018 рік. Розмір премії – €50 тис. Церемонія нагородження має відбутися 12 грудня у Страсбурзі. Із 1988 року премію Сахарова, засновану Європейським парламентом, щорічно вручають людям або організаціям, які присвятили себе свободі слова та захисту прав людини. Учений-фізик Андрій Сахаров наприкінці 80-х років став неформальним лідером демократичного руху у СРСР.  

Гордон

07-11-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Радикальна Партія Олега Ляшка, обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика