Глава МВФ закликала Україну забезпечити незалежність антикорупційних структур

Директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала владу України забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це йдеться в заяві Лагард, опублікованій на сайті МВФ.

"Ми глибоко стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть згорнути прогрес, досягнутий у створенні незалежних інститутів для боротьби з корупцією на найвищому рівні", – зазначила вона.

За словами Лагард, боротьба з корупцією є головною вимогою українського суспільства і частиною зобов'язання уряду в межах програми з МВФ.

"Ми також закликаємо владу швидко просуватися до ухвалення закону про незалежний антикорупційний суд згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи, який є необхідним для ухвалення рішень у корупційних справах на найвищому рівні", – підкреслила глава МВФ.

У НАБУ заявили, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки України незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії "диверсією".

Глави ГПУ Юрій Луценко та СБУ Василь Грицак розкритикували діяльність НАБУ.

6 грудня глави фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства із запобігання корупції.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня. Він назвав це "вбивством НАБУ".

Міжнародна організація Transparency International попередила, що ухвалення законопроекту буде означати "демонтаж антикорупційної реформи в Україні".

Гордон

07-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
На прикладах жінок-депутаток фільм розвінчує міф про неможливість поєднати успішну політичну кар’єру та щасливе особисте, сімейне життя. А фахівці розповідають про важливість самоорганізації та правильного планування часу, щоб його вистачило не лише на роботу, але й на сім’ю, відпочинок та саморозвиток.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика