Гриневич заявила, що дискусію про мовні норми реформи освіти ще не завершено

В Україні ще не завершене обговорення мовних норм реформи освіти. Про це 11 січня міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила в ефірі "5 каналу".

"Коли законопроект про загальну середню освіту з'явиться в українському парламенті, почнеться знову нова дискусія. І нам потрібно проект цієї мовної статті в законі про середню освіту обговорити з усіма колами. І я боюся, що це буде новий виток спекуляцій різних крайніх точок зору", – зазначила вона.

За словами Гриневич, із цією ініціативою "не можна поспішати".

"Ми готові до нових важких дискусій, але це шлях українського державотворення", – сказала міністр.

Після ухвалення 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому українського закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина і низка інших країн висловили занепокоєння про майбутнє національних меншин в Україні.

Закон "Про освіту" було передано на експертизу у Венеціанську комісію, яка сформулювала висновки 8 грудня.

Києву запропонували внести зміни до статті 7 – щодо недискримінації навчання недержавними мовами, які не є офіційними у Європейському союзі. Зокрема йшлося про викладання в середній школі російською мовою.

Комісія не наполягає на зміні статті закону, але рекомендує Україні вжити заходів щодо недопущення дискримінації мов національних меншин.

У ЄС заявили, що Київ повинен врахувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту".

14 грудня Гриневич зазначила, що Україна продовжить шукати правильну модель навчання для представників національних меншин.

Гордон

12-01-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Опозиційний блок», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика