Ірина Луценко: Комітет з нацбезпеки пропонує ВР ухвалити за основу президентську ініціативу про капеланство

Комітет з нацбезпеки і оборони прийняв рішення рекомендувати ВР прийняти за основу президентський законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання капеланської діяльності у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, реєст.№ 10279. Інші альтернативні законопроекти відхилити.

Про це Представник Президента у ВР, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко повідомила після засідання Комітету.

«Законом закріплюється право військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на душпастирську опіку, яка здійснюватиметься капеланами.

Ми знаємо, яку величезну роль зіграли капелани для наших військовослужбовців, добровольців для укріплення морально-психологічного духу, дисципліни. Тому виникла потреба закріпити на законодавчому рівні права капеланів, визначити, хто може бути капеланом, яким чином має здійснюватися фінансування капеланської діяльності», – сказала Луценко.

Вона також пояснила, що Президент є гарантом захисту прав і віросповідання кожного громадянина, тому була внесена зазначена ініціатива.

«Ухвалення даного законопроекту дасть можливість визначити порядок набуття повноважень капеланів, надавати релігійним центрам право утворювати капеланські об’єднання. Ухвалення закону стане важливим кроком для забезпечення і реалізації права кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання», – відзначила Луценко.

Блок Петра Порошенка

16-05-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика