Острікова про бюджет-2018: потреби армії не враховані навіть на 50%, а МВС дають додаткових 19 млрд

Проект державного бюджету на 2018 рік, який парламент планує ухвалити у четвер, 7 грудня, за словами народного депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, є найбільш неякісним з усіх кошторисів, які розглядало чинне скликання Верховної Ради.

«Бюджет-2018 року, поданий у першому читанні у Верховну Раду, був порахований Міністерством фінансів на недостовірних макроекономічних показниках, – пояснює народний депутат Тетяна Острікова. – Фактично міністр фінансів на засіданні нашої фракції у вівторок визнав це, тому що вони рахували показники, які були затверджені у травні, а бюджет подавався у вересні. Врешті, замість того, щоби достовірно перевірити всі показники та подати правильно порахований бюджет, була допущена така службова недбалість».

Так, розповідає Роман Семенуха, фактично за два тижні між першим та другим читанням доходи від податку на прибуток збільшилися на 9,5 мільярда гривень, а дохід від державних або комунальних підприємств – на 51%.

Загалом, за словами Тетяни Острікової, між першим та другим читанням у проекті з’явилося 35 мільярдів додаткових доходів та понад 45 мільярдів додаткових видатків. Однак, багатомільярдні витрати в основному спрямовані на утримання чиновницького бюрократичного апарату та подальшу побудову поліцейської держави. Народний депутат наводить приклади: «Зокрема,  сума субсидій зросла в бюджеті порівняно з 1 читанням на 16 мільярдів. Без верифікації, тобто без будь-якого контролю з боку парламенту та суспільства, відбуватиметься пряме перекачування коштів з державного бюджету в кишені облгазів, які, як відомо, належать олігархам. Щодо процесу верифікації отримувачів субсидій та її результатів, міністр соціальної політики відповів: «Спитайте у міністра фінансів». Останній, своєю чергою, не спромігся повідомити про конкретні результати цього процесу.

Крім того, що ми бачимо у бюджеті щодо фінансування правоохоронців? Якщо у 2017 році на фінансування Генеральної прокуратури було виділено 4,6 мільярда гривень, то у 2018 році уряд нам пропонує збільшити це фінансування на 45%. Фінансування СБУ збільшується на 26%, Міністерства внутрішній справ – на 41%, тобто, майже на 19 мільярдів».

Сказати, на що конкретно будуть спрямовані ці кошти, на які конкретно програми, міністр фінансів під час зустрічі з фракцією «Самопоміч» відповів, що ця цифра була йому доведена рішенням РНБО. «І це при тому, – обурюється Тетяна Острікова, – що, як нам повідомив міністр оборони, потреби армії враховані в бюджеті лише на 46%».

Відтак, Кабмін пропонує парламенту всліпу поділити кошти платників податків на невідомо які потреби та програми.

«Так не може бути! «Самопоміч» виступає проти перерозподілу коштів платників податків на утримання чиновницько-бюрократичного апарату та будівництво поліцейської силової держави, – підсумовує Тетяна Острікова. – Ми вимагаємо від уряду запровадити реальні стимули пожвавлення економіки, а не штучне підтягування показників, зокрема, мінімальної зарплати до тих чи інших показників, щоб перекрити дірки та дефіцит державного бюджету.

Стимулом для розвитку економіки могло би стати скасування податку на прибуток та запровадження податку на виведений капітал. Ми чули обіцянку Президента України  внести відповідний  законопроект у парламент та ухвалити його вже в 2017 році. Ми почали зворотний відлік днів на виконання цієї обіцянки».

Самопоміч

07-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика