Парламентська асамблея Україна-Польща: Сироїд нагадала про загрози з боку Росії

Росія є загрозою не лише для України, а й інших країн регіону як у військово-політичному, так й економічному вимірах, зокрема в межах реалізації проекту “Північний потік-2”.

На цьому наголосила заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд у Варшаві під час Х засідання Парламентської асамблеї України і Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Росія є загрозою для нас, і це реальність”, - підкреслила Сироїд.

Загрозою вона назвала реалізацію проекту “Північний потік-2”, який від самого початку був задуманий як інструмент політичного тиску на держави Європи. Віце-спікер зазначила, що після можливого введення цього газопроводу в експлуатацію і, відповідно, припинення транзиту російського газу територією України Москва може розв'язати собі руки для широкомасштабної військової агресії в Україні.

Заступник Голови ВР підкреслила, що можливі гарантії Москви стосовно транзиту російського газу територією України сприймаються Києвом як "Будапештський меморандум-2", оскільки всі знають ціну міжнародним угодам, які підписує Росія.
 
Іншими загрозами з боку Росії вона назвала розташування понад 100-тисячного російського військового контингенту на кордоні з Україною і мілітаризацію анексованого Криму.

Сироїд звернула увагу на те, що Україна і Польща потребують глибшої співпраці, що дасть змогу спільно відповідати на виклики і загрози.

У контексті поглиблення співпраці між законодавцями обох країн в оборонній сфері вона запропонувала провести одне з наступних засідань Парламентської асамблеї на Яворівському полігоні, а також відвідати українські військові частини, які дислокуються ближче до лінії фронту.

Як повідомлялося, у перший день засідання асамблеї Україна-Польща проводяться три робочі сесії, на яких обговорюються енергетична безпека в регіоні та координація дій щодо блокування будівництва Північного потоку-2; військова співпраця та поглиблення відносин України з ЄС та НАТО; співпраця у сфері молодіжного обміну.

У середу, 13 червня, планується виїзна сесія, під час якої депутати відвідають LNG термінал для скрапленого газу в місті Свіноуйсьцє на узбережжі Балтійського моря.

УКРІНФОРМ

13-06-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Опозиційний блок», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика