Російські спецслужби намагаються поставити знак рівності між українськими патріотами та антисемітами, – Климпуш-Цинцадзе

Російські спецслужби намагаються поставити знак рівності між українськими патріотами та антисемітами. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час пленарного засідання «Україна та Ізраїль: як зміцнити національну консолідацію» конференції «Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України», організованої Центром «Нова Європа» та Українсько-єврейською зустріччю.

Говорячи про ризики для співпраці між країнами, Іванна Климпуш-Цинцадзе торкнулася теми втручання Кремля. «Російські спецслужби неодноразово намагалися розіграти «єврейську карту» в Україні. Суть цієї стратегії полягає у тому, щоб поставити знак рівності між українськими патріотами та антисемітами», – сказала вона, підкресливши, що в критичні місяці 2014 року саме завдяки активній позиції українських громадських діячів та інтелектуалів єврейського походження російська стратегія зазнала поразки.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що Україну та Ізраїль поєднує багато спільного, - як історично, так і культурно та релігійно. Велика кількість видатних митців та політичних лідерів Ізраїлю мали українське походження. Також країни об’єднують і трагічні сторінки, причому мова не лише про історичні події, а й про сьогодення. «Україну та Ізраїль об’єднує не лише історія, а й схожі виклики. Ізраїль, як ніхто, може зрозуміти Україну, яка змушена жити у стані постійної напруги та військової загрози від вороже налаштованого сусіда», – підкреслила вона.

Ізраїль – це унікальна країна, яка досягла значного успіху в модернізації усіх сфер життя, перебуваючи в напрузі та маючи постійні воєнні загрози і невигідне географічне положення. Звісно, випадки не ідентичні, але Україні є чому повчитися. Сьогодні Ізраїль входить до першої десятки країн за рівнем інновацій і посідає перше місце у світі за рівнем інвестицій у дослідження, а також за кількістю дослідників. Україна у цьому рейтингу займає 46-те місце. «Наша країна є домівкою для найбільшої кількості талановитих та високоосвічених IT-спеціалістів у Європі, а IT-сфера сьогодні демонструє динамічний розвиток. Однак, щоб реалізувати цей потенціал, маємо, як Ізраїль, стати державою, що цінує та заохочує інновації. Необхідні спільні зусилля влади, бізнесу та вищих навчальних закладів у цьому напрямі», – додала Віце-прем’єр-міністр.

Також, за її словами, важливою є активізація двосторонніх контактів. Цьому має посприяти завершення переговорів щодо Зони вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем. Наприкінці квітня Угоду технічно парафували, наразі завершуються всі формальності.

Також присутні на засіданні Віце-прем’єр-міністр Ізраїлю в 2009-2013 роках Ден Мерідор, Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські та народний депутат України, керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль Георгій Логвинський висловили надію на посилення співпраці між країнами та підкреслили, що найбільший скарб Ізраїлю – люди, і розуміння цього підходу має стати ключем до розвитку України.

Урядовий портал

13-06-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Опозиційний блок», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика