Рух до гендерної рівності дає недооцінений ресурс, якого потребує світова економіка, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції у Стокгольмі

Рівність між жінками та чоловіками є обов’язковою передумовою для сталого розвитку й процвітання будь-якої країни. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, виступаючи на 4-й міжнародній конференції з питань чоловіків та рівних можливостей («ICMEO- International Conference on Men and Equal Opportunities») 15 травня у Стокгольмі.

Віце-прем’єр-міністр послалася на результати досліджень МВФ, відповідно до яких збільшення частки жінок на ринку праці зумовлює різке зростання ВВП, а збільшення частки жіночої робочої сили до рівня чоловіків може збільшити валовий внутрішній продукт на 5%.

«Рух до гендерної рівності дає недооцінений ресурс, якого потребує світова економіка. Це правило працює для всіх країн. Воно не залежить ані від культурних факторів, ані від географії. Отже, без гендерної рівності неможливо досягти сталого зростання та сталого розвитку», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Здавалося б, ця ідея, підтримана вагомими аргументами зі сфери економічної політики, повинна бути визнана «за замовчуванням». Але реальність є протилежною. Бар'єри для досягнення рівності між жінками та чоловіками зберігаються у всьому світі», – продовжила вона.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, такі симптоми гендерної нерівності, як дисбаланс доходів, нерівний доступ до освіти, перешкоди для кар'єрних можливостей – були невід'ємною частиною нашого життя занадто довго.

Водночас вона зауважила, що останніми роками спостерігається безпрецедентний глобальний рух за жіночі права, рівність і справедливість: «Люди в цілому світі мобілізуються за майбутнє, в якому буде більше рівності».

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу учасників конференції на те, що Україна є єдиною країною європейського континенту, яка працює над посиленням рівності між чоловіками й жінками на тлі зовнішньої агресії, а також над вирішенням конфлікту та його наслідків, здійсненням амбітних системних реформ та відновленням після тривалої економічної кризи.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також констатувала, що після 2014 року, коли почалася російська агресія проти України, сприйняття українських жінок у суспільстві зазнало радикальних змін.

«Хоча офіційно визнано, що жінки особливо страждають під час конфлікту, він спричинив і зростання ролі українських жінок, багато з яких беруть активну участь в бойових діях. Зараз більше жінок хотіли б долучитися до військової служби, ніж раніше», – сказала вона.

Підсумовуючи, Віце-прем`єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала учасників і учасниць конференції до важкої роботи, яка «вимагає волі, відданості та мужності, щоб змінити уявлення, культуру й ставлення, які століттями передбачали певні ролі для жінок і чоловіків». При цьому вона наголосила, що «чоловіки також мають бути залучені до питань гендерної рівності».

Урядовий портал

16-05-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика