Всі посадовці, які не впорались у критичній ситуації зі збиттям українського літака, мають понести відповідальність – Геращенко

Україна має вимагати притягнення до відповідальності всіх причетних до збиття українського літака в Ірані та визнання безумовної провини іранської сторони за цей злочин. Також мають бути покарані українські посадовці, які неналежним чином відреагували на цю кризу.

Про це заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко під час засідання комітету з зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

"Наша задача, щоб максимально були покарані всі причетні до збиття українського Боїнга. Але так само давайте задамо питання, а в Україні хто має понести покарання за ті помилкові кроки, які на першому етапі були зроблені", – сказала вона.

Співголова фракції повідомила, що під час підготовки до засідання комітету "Європейська Солідарність" пропонувала, щоб були присутні не тільки від міністерства закордонних справ, а й керівництво Ради нацбезпеки і оборони, яке в котрий раз ігнорує комітет.

"Ми б хотіли почути від представника МЗС, а всі ми знаємо, що будь-яка офіційна заява на сайті посольства не ставиться самостійно, або це теж повна деградація посольства… як там з’явилася, за чиїми директивами заява, яка звучала наступним чином – що за попередньою інформацією причиною катастрофи стали несправності літака, двигуна і повністю виключається версія теракту", – зазначила вона.

Другою помилкою Ірина Геращенко назвала те, що посольство зняла з сайту попереднє повідомлення і замість нього розмістила інше. Вона підкреслила, що в таких випадках офіційні організації публікують уточнення, або роз’яснення до попереднього повідомлення не знімаючи його з сайту. «Хто дав цю директиву?», – поцікавилась депутат.

"Третє – ми знаємо, що відразу було дано доручення президентом Зеленським Генеральній прокуратурі завести кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу щодо несправності літака, або помилки екіпажу. І саме за цією статтею кілька днів цю справу розглядала Національна поліція, а не СБУ", – зазначила депутат.

При цьому Ірина Геращенко підкреслила, що на той момент вже всі міжнародні засоби масової інформації говорили, що український літак збито ракетою.

"В цьому контексті є публічне запитання, яке має публічну відповідь, вона не може бути закритою – коли саме відповідні служби, зокрема і СБУ, розвідка, Рада нацбезпеки, міністерство закордонних справ отримали відповідну інформацію від наших партнерів відносно того, що є всі підозри говорити, що зафіксовано відповідними супутниками збиття українського літака. Якщо ця інформація була надана, то чому ми кілька днів продовжували займати якусь дивну позицію", – підкреслила співголова фракції.

Також Ірина Геращенко наголосила, що потрібно з’ясувати коли саме повернулися до країни представники, керівники силових структур, які президентом Зеленським були затверджені у відповідному кризовому штабі і мали працювати над цими питаннями в перші ж хвилини роботи цього штабу.

"Чи правда, що кілька днів ключові представники, в тому числі і координатори від Офісу президента, які координують роботу розвідок і силових структур були відсутні на цьому штабі? Навіщо їх тоді включили до цього штабу?", – запитала депутат.

"П’яте важливе питання – чому в цих заявах української сторони не прозвучало також важливе питання, яке є очевидним. Всі країни, окрім Російської Федерації відразу відреагували і визнали, що це є теракт, збиття ракетою нашого літака. Чи ми ставимо собі запитання щодо того, що РФ є тією країною, яка постачає Ірану відповідні ракети? Ми бачимо, що ці ракети є такої класифікації, що вони не обладнані відповідними системами розпізнавання цивільних літаків", – сказала вона.

Співголова фракції підкреслила, щ такі запитання Україна могла б поставити на найвищому рівні – на засіданні Ради безпеки ООН.

"Чому українська сторона не скликала терміново Раду безпеки ООН з пропозицією прийняти відповідну резолюцію? Очевидно якою б тут була реакція наших партнерів. Це також важливо", – додала Ірина Геращенко.

Вона наголосила також, що в проекті заяви Верховної Ради обов’язково має бути ключова фраза про те, що Іран має визнати безумовну провину за збиття українського літака.

"Тому що якщо мова не йде про безумовну провину, а мова йде тільки про визнання своєї провини, це дуже серйозно потім впливає і на відповідальність тієї сторони", – додала депутат.

Крім того, вона підкреслила на обов’язковому внесені до тексту заяви пунктів про притягнення до відповідальності винних з української сторони, які діяли в критичній ситуації неналежним чином.

"Дуже важливо створити спеціальну слідчу групу всередині країни, яка має підготувати консолідований позов до Ірану для того, щоб була визнана безумовна провина", – підкреслила Ірина Геращенко.

За її словами, також дуже важливе питання – це створення міжнародної слідчої групи, яка б працювала так само як і по розслідуванню збиття МН17.

"І ця міжнародна група є ключовою у питанні з розслідуванням якою саме ракетою збили наш літак. І яка тут є відповідальність третьої сторони? І чи має вона бути чи ні?", – зауважила співголова фракції.

Прямий канал

14-01-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика