Жінок в Раду: депутати схвалили гендерні квоти, як це змінить парламент

Виборчий кодекс, який Верховна Рада прийняла 11 липня, передбачає введення гендерних квот в Україні на рівні 40%.

Згідно з поправками до кодексу, в кожній п'ятірці партійного виборчого списку повинні бути як чоловіки, так і жінки (не менше двох кандидатів кожного статі).

Такі квоти партії повинні дотримуватися при формуванні загальнодержавного і регіональних виборчих списків кандидатів у депутати.

Новий виборчий кодекс запрацює з 2023 року.

У парламенті восьмого скликання (2014 - 2019 роки) - 12% жінок: серед 400 парламентаріїв було 49 депутаток.

Це найвищий показник за всю незалежність України, але до сих пір нижче середнього показника в світі - 24% (за даними Світового банку).

За даними дослідження, проведеного Центром прав людини ZMINA, в наступний парламент можуть пройти 15-18% жінок.

Збільшити відсоток жінок в парламенті необхідно для кращого представництва населення України, половину якого складають жінки, вважають експерти.

До слова, з 2013 в Україні року діє добровільна 30-процентна гендерна квота, відповідно до закону про політичні партії: у разі її дотримання за результатами виборів партії отримують додатково 10% щорічного обсягу державного фінансування.

З 2015 року гендерна квота поширюється також і на місцеві вибори. Про це йдеться в законі про місцеві вибори, який передбачає мінімум третина жінок у виборчих списках.

Нагадаємо, в ООН зажадали від України більше жінок у Верховній Раді

znaj.ua

15-07-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінка Дата народження: 21 вересня 1984р. Відомості на момент обрання: освіта вища, викладачка кафедри публічного врядування, Університет "Київська школа економіки", член Політичної Партії "ГОЛОС", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика