Ольга Герасим’юк: Арсеній Петрович особисто ветував мою персону

Затвердження списків об’єднаної опозиції хоч і пройшло спокійно і на свіжому повітрі, але пар незадоволені випустили майже відразу. Двоє членів БЮТ на знак протесту покинули лави фракції, а восени фракція може не дорахуватися ще маси депутатів, які вже не асоціюють своє майбутнє з нинішнім політичним будинком. Незадоволені і лідери дрібних опозиційних партій, які вважають, що в список потрапили симпатики «регіоналів», в той час як справжні герої Майдану мають низькі шанси бути представленими у майбутньому парламенті.

Причому списки «черкав» до останнього моменту. Історія з членом Моніторингового комітету ПАРЄ Ольгою Герасим’юк, яку «відчепили» в ніч перед з’їздом, зайвий раз показує, які суворі пристрасті вирують серед «об’єднаних».

- Відверто кажучи, я не хочу уподібнюватися тим, хто зараз починає ображатися і волати, – розповідає Герасим’юк. – Перед виборами я розглядала кілька пропозицій, природно, від опозиційних сил, але головним для мене була пропозиція Юлії Володимирівни Тимошенко увійти в її команду. Тому я дала таку згоду.

А як Тимошенко артикулювала вам таку пропозицію?

Коли вона ще була тут, на волі, ми зустрічалися і вона мене дуже просила бути поруч. Я вважаю, що з нею ведуть нечесну і цинічну гру, тому завжди виступаю за її звільнення і буду це робити. Моя позиція як члена Моніторингового комітету ПАРЄ завжди була однозначною – випустити політичних в’язнів, дати всім рівні умови, забезпечити для всіх чесні суди і так далі. А те, що мене не виявилося в цьому списку навіть на останній позиції, для мене, звичайно, стало новиною. Мені вночі подзвонили друзі і сказали, що Арсеній Петрович особисто ветує мою персону. Причому з якихось особистих неполітичним причин.

Може, мало місця для всіх було?

Не думаю, що було мало місця, тим більше я своєю роботою засвідчила свою позицію в команді. І мені неодноразово це висловлювали, в тому числі, керівники «Батьківщини». Я не можу коментувати мотиви рішення Арсенія Петровича про випадання мене зі списку, оскільки він мені особисто так і не подзвонив і нічого не пояснив. Хоча я хотіла з’ясувати ситуацію, він не відгукнувся.

А як взагалі формувався цей список? Ви говорите, що Тимошенко вам щось обіцяла. І Олесю Донію вона, як він стверджує, щось обіцяла, але у вашому випадку все застопорилося Яценюком, а в його випадку – Турчиновим. У Тимошенко була якась особиста квота, вона передавала свої побажання?

Мені вона нічого не обіцяла, але просила бути поруч. Я не просилася в цей список і не стояла в черзі. В процесі моєї роботи на міжнародному рівні партія зі мною спілкувалася, а Олександр Валентинович мені неодноразово підтверджував моє місце в списку. Більше того, я взагалі не наполягала на своїй участі, а просто сказала і Юлії Володимирівні, і Турчинову, що мої погляди завжди залишаються при мені, а вони вже нехай самі приймають рішення. І, мені здавалося, вони цю мою позицію оцінили по достоїнству.

Ви ще можете опинитися в списку якої-небудь іншої партії або піти самовисуванцем.

Природно. Це буде однозначно опозиційний рух, в якому я сподіваюся реалізувати свої устремління і плани. І мені, чесно кажучи, все одно, де робити свою роботу – в парламенті, журналістиці або громадській роботі. Тому відсутність мого прізвища в списку і не було для мене якимось шоком.

А як ви взагалі оцінюєте список об’єднаної опозиції, в якому вам не вистачило місця?

Мені здається, цьому списку судилося давати оцінку виборцям. І я з деяким хвилюванням чекаю цієї оцінки. З іншого боку, я була здивована, що всі активно працюють люди, праця яких, як мені здається, Юлія Володимирівна високо цінувала, якось дивно опинилися в самому кінці списку.

Ці списки ще можуть зазнати змін? Подейкують, що опозиція може зібратися на ще один з’їзд …

Я – людина безпартійна і не дуже була залучена у внутрішньопартійні процеси. Тому мені складно сказати, що там відбувається, та мені це і нецікаво. Хоча, звичайно, цікаво було б знати думку Юлії Володимирівни, якщо йому буде дозволено прозвучати.

Натякаєте, що зараз нинішнє керівництво «Батьківщини» не дуже прислухається до нього?

Не можу стверджувати, але є факти. Мені здається, що озвучений склад списку – це не зовсім те, про що б вона мріяла.

Павло Вуєць, «Главком»

Електорат

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 15 червня 1971р.Відомості на момент обрання: освіта вища, вчитель, Чернівецька гімназія № 2 Чернівецької міської ради, безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика