Безугла: У Раді почали збір підписів для пришвидшення розгляду законопроєкту про СБУ

У Верховній Раді почали збирати підписи щодо спеціальної процедури розгляду ініційованого президентом України законопроєкту "Про Службу безпеки України", щоб пришвидшити цей процес. За цією процедурою, до документа планується внести близько ста правок замість 2700.

Про це у коментарі Суспільному повідомила депутатка від "Слуги народу" Мар’яна Безугла, яка ініціювала збір підписів.

За її словами, цей законопроєкт є в переліку документів, які планується розглянути у 2021 році. Причиною неголосування за документ на поточному і попередньому тижнях Безугла назвала те, що він дуже "масивний" і налічує близько 2700 поправок.

"Ці поправки варіабельні й доволі складні перспективи того, як розглядати в парламенті таку масивну річ, якщо можна так сказати. Відповідно, ми оцінюємо ризики і врешті було обговорено питання спеціальної процедури проходження законопроєкту. Я звернулася до спікера, до голови Верховної ради Руслана Стефанчука, він підтримав і наразі ми почали збір підписів саме за проходження законопроєкту відповідно до спеціальної процедури", — розповіла депутатка.

Вона пояснила, що спеціальна процедура передбачає, що кожна фракція і депутатська група запропонують по п’ять принципових поправок, які не були враховані профільним комітетом. Також кожен депутат, який раніше вносив поправки, зможе подати одну, яка для нього принципова.

"Тобто кількість поправок, які можуть розглядатися під час такого розгляду законопроєкту, вона буде налічувати близько ста, не 2700. З одного боку, звичайно, можуть бути застереження від деяких фракцій і груп, що це скорочує можливість для обговорення законопроєкту", — сказала Безугла.

Вона додала, що за дев'ять скликань парламенту жоден із законопроєктів про СБУ не проходив розгляд на рівні комітету, не говорячи про перше або друге читання. Водночас, за її словами, цей документ "комплексний та корелює усі компоненти цієї реформи".

"Він підтриманий нашими партнерами, тому що це одне з ключових для нашої Євроатлантичної інтеграції. Тож, звичайно, треба пам'ятати про ці ризики і будемо пробувати ось такий шлях", — підсумувала Безугла.

Що відомо

Законопроєкт "Про Службу безпеки України" планували винести на голосування пленарного тижня 15-19 листопада.
28 січня 2021 року Верховна рада схвалила за основу законопроєкт про удосконалення діяльності Служби безпеки України. Надалі роботу над правками законопроєкту продовжили у профільному комітеті.
Міжнародна дорадча група за участі представників ЄС, НАТО та США підтримала зміни до оновленого проєкту закону Службу безпеки України.
5 жовтня посли G7 в Україні заявили: якщо законопроєкт у нинішній редакції буде успішно реалізовано, це стане основою для перетворення СБУ на сучасну службу безпеки, що "сприяє зміцненню безпеки та процвітанню" України.
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала Верховну раду відкласти голосування по закону про реформу СБУ. Причина – у новому законі зберігаються повноваження СБУ щодо арешту, затримання та допиту без чіткого контролю, що порушувати права людини.

suspilne.media

22-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 7 грудня 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 129.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика