Лібанова: до 2030 року в Україні буде проживати менше 36 млн осіб

За попередніми прогнозами демографів населення України до 2030 року становитиме 36 млн осіб, однак, зараз стає зрозуміло, що ця цифра буде набагато меншою. Про це в коментарі УНН розповіла Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова.
 
"Україні потрібно зосередитися на тривалості життя населення. В Японії теж населення скорочується з 2011 року безперервно. Десять років скорочується, але до сих пір я не бачила там з цього приводу істерик. А подивіться на їх тривалість життя. Депопуляція в Україні буде йти, ми прогнозували цифру 36 млн на 20-30 рік, але зараз вже ясно, що буде менше", - розповіла Лібанова.
 
Але демограф не вважає скорочення чисельності населення першорядною проблемою.

"Але, ще раз повторюся: проблема не в чисельності населення, а в бідності, у нерівності, в ганебній для суспільства якості життя більшості пенсіонерів. Скорочення населення - це погано, тому що люди їдуть, люди живуть мало, живуть погано, нещасливо", - пояснила Лібанова.

За словами демографа, якщо ініційовані владою програми по збереженню здоров'я українців будуть реалізовані, як годиться, то через 5 років ми побачимо збільшення тривалості життя українців.

Вона також додала, що територія України без населення точно не залишиться.

"Потрібно розуміти і те, що країна в центрі Європи в хорошій природно-кліматичній зоні з прекрасними ресурсами не буде пустелею. Питання в тому, хто тут буде жити", - заявила Лібанова.

Нагадаємо, що в 2019 році тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що згідно з електронним переписом населення, в Україні проживає 37,29 млн осіб. До слова, соціальні показники державного бюджету розраховуються виходячи з цифри 38 млн осіб.

Більше читайте в матеріалі "В Україні зростає смертність. Від чого найчастіше помирають українці і чому справа не в коронавірусі".

УНН

29-07-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика