Нардеп Совгиря пояснила, хто має вирішити суперечку щодо дати виборів до Ради

Представниця Верховної Ради у Конституційному Суді, депутатка від фракції "Слуга народу" Ольга Совгиря вважає, що остаточна відповідь, коли мають відбутися чергові парламентські вибори — 2023 чи 2024 року, має дати КС.

Про це вона сказала Українським Новинам.

"На сьогодні ніхто чітко не зможе вам відповісти на це питання, тому що, по суті, є колізія між нормою, яка визначає, що термін повноважень Верховної Ради складає 5 років і нормою, що вибори відбуваються в останній тиждень жовтня п'ятого року повноважень Верховної Ради. "Ради. Таким чином остаточна відповідь, на мою думку, залежатиме від тлумачення цих положень Основного Закону Конституційним Судом", - сказала вона.

Совгиря наголосила, що для такого тлумачення потрібна подача до КС і тоді це питання може бути вирішене.
 
На її думку, тлумачення залежатиме від того, який метод буде покладено в основу.

"Очевидно, що в основу має бути покладено ідею про те, яку мету переслідував законодавець, коли закріплював ці два положення. Другий момент - історичний… Для кого спочатку закладалася ця ідея з визначенням місяця, до якого прив'язується відповідний термін повноважень, яка мета переслідувалася", - додала вона.

Совгиря зазначила, що залежно від того, яку оцінку буде надано, від цього і залежатиме тлумачення

Депутат повідомила, що якщо КС на момент такого тлумачення буде недієздатним, тоді суб'єкт, який призначатиме вибори - визначить рік на власний розсуд.

Відповідно до ст. 77 Конституції чергові вибори народних депутатів відбуваються в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Ради, посилаючись на цю статтю вибори мають відбутися восени 2023 року.

Водночас у ст. 76 зазначено, що термін повноважень парламенту – п'ять років, з огляду на те, що Рада обиралася влітку 2019 року на позачергових виборах, вибори мають відбутися восени 2024 року.

Чергові вибори президента мають відбутися навесні 2024 року, відтак парламент обиратиметься до або після виборів глави держави, що може вплинути на рейтинги партій.

Як повідомляли Українськi Новини, депутат Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що чергові парламентські вибори мають відбутися восени 2023 року.

Українські новини

23-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Веб-сторінкаДата народження: 17 травня 1988р.Відомості на момент обрання: освіта вища, старший інспектор з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів, Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика