У Херсонській області чиновники саботують гендерну реформу, - експертка

Керівники міст і районів Херсонської області не виконують вимоги гендерного законодавства, прийнятого в рамках виконання Україною умов Євросоюзу при наданні громадянам нашої країни безвізового режиму.

Про це під час круглого столу «Гендерна партійна політика», що відбувся в Херсоні, розповіла експерт Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Наталія Богренцова.

«Зараз ми проводимо моніторинг реформ, які повинна провести Україна в зв'язку з лібералізацією візового режиму. Дуже великий блок цих реформ пов'язаний з гендерною політикою, з гендерних балансом і переходом на гендерно орієнтоване партійне будівництво. В Україні прийнятий пакет відповідних законів. Ми запитували у керівників міст і районів про наміри організовувати школи жіночого лідерства для того, щоб виховувати нове покоління політиків. Ми вже отримали відповіді з усіх міст і районів. Ніхто не збирається організовувати ніякі школи лідерства. У деяких відповідях писали, що в школах лідерства немає необхідності, так як більшість у депутатському корпусі - жінки. Правда, це більшість сформована за рахунок депутатів сільських і селищних рад, в яких дійсно 56-60% - жінки. Але в міських радах жінок-депутатів - 29%, в районних - 24%, а в облраді - 15%. У Херсонській ОДА відповіли, що гендерні питання - прерогатива міст і районів», - розповіла Наталія Богренцова.

Нагадаємо, основними нормативно-правовими актами, до яких внесено і поетапно будуть вноситися зміни, є: Кодекс законів про працю, Сімейний кодекс, Цивільний та Кримінальний кодекси, Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Закони України «Про зайнятість населення», «Про професійний розвиток працівників», «Про оплату праці», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про колективні договори і угоди», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття», «Про рекламу», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ряд інших законів і кодексів.

Також експертка зазначила, що більшість політичних партій, що мають свої організації на Херсонщині, активізують свою роботу тільки напередодні виборчих кампаній. Тоді ж вони згадують про законодавчу вимогу дотримуватися гендерної квоти (наявність у виборчих списках жінок в кількості не менше 30% від загальної кількості кандидатів):

«Тому серед кандидатів так мало гідних, тих, які користуються повагою в народі жінок, бо партійці згадують про гендерну квоту, як і про систематичну роботу взагалі, незадовго до виборів. А в такій ситуації складно і залучити до лав партій гідних і серйозних людей, і забезпечити їм перемогу на виборах».

khersonline.net

 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 17 грудня 1992р.Відомості на момент обрання: освіта вища, помічник народного депутата України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 62.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика