30% жінок у радах – гендерна квота, чи дискримінація

Гендерна квота – одне із нововведень, яке приніс Закон про місцеві вибори, який підтримали депутати Верховної ради. Зараз у списках партій має бути не менше 30% осіб однієї статі. Що думають про це в Тернополі.

Юрій Войтович, голова “Міщанського братства”, член партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка»:

“Вперше до закону введено норму, щоб в списках були присутні не менше 30% представників однієї статі. Тобто має бути не менше 30% жінок. Є надія, що жінок у всіх радах стане трошки більше, тоді можливо буде трошки спокійніше. Якщо зараз у Верховній раді є бійки, то, мені здається, що жінки будуть чоловіків трохи стримувати. Це є європейською нормою, якщо ми йдемо в Європу, то мусимо виконувати такі норми”.

Прес-секретар об’єднання українок “Яворина” Оксани Мормуль:

“Оскільки закон був прийнятий недавно, то обговорити ще не могли, але ставлення таке. Мінусом є те, що лише представники політичних партій беруть участь, громадські організації і самовисуванці не зможуть. Тішить те, що нарешті почули жінок, зрозуміли, що жінки – рушійна сила в нашому суспільстві”.

Мар’ян Крекотень, депутат обласної ради від ВО “Свобода”

“Найбільшу фігню підсунула Геращенко. Втиснути 30% гендерну квоту, це ж треба бути таким по-європейськи недоумкуватим. Люблю людей, яких цікавить що в інших в трусах, а не що в них в голові. Тепер будуть добивати квоти до кількості, замість впровадження тих самих «праймеріз» чи інших методів пошуку найкращих. 21 сторіччя на дворі, а люди досі готові говорити про стать, кількісні показники замість професіоналізму і якісних показників. До речі, гендерні квоти — це так звана «позитивна дискримінація», а я нагадаю, що Конституцією України заборонена будь-яка дискримінація щодо статі”.

Доба

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для чого політику потрібен самопіар? Як правильно рекламувати себе та свою діяльність? Як і для чого жінка-політик має використовувати інтернет-медіа? Як і для чого співпрацювати із журналістами? Як привертати до себе увагу? Відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці Самореклама і ЗМІ».
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика