Журавський: Комфортніше живеться там, де чоловіки ділять владу з жінками

Жінки – це колосальний потенціал, який у вітчизняній політиці, на жаль, досі не затребуваний. Вдумайтеся. Незважаючи на те, що в Україні представниці прекрасної статі становлять 53,7% усього населення, наша країна посідає лише 109-те місце зі 141 за кількістю жінок у парламенті (12%). Що дуже і дуже мало!

У 2013 році цю прикру помилку вирішили усунути шляхом уведення гендерної квоти, що закріплює за жінками 30% місць у виборчих списках партій.

Але щось, як зазвичай, пішло не так, за підсумками останніх парламентських виборів виявилося, що така норма не мала ефекту. Вона регламентувала кількість місць у виборчих списках, але ніяк не в прохідній частині.

Квоту на мажоритарні округи і зовсім проігнорували.

Отже, стає очевидно, що навіть найбільш правильна та грамотна законодавча норма не працює, якщо не передбачено санкцій за її невиконання.

Що це можуть бути за санкції? Наприклад, відмовляєте жінкам – до парламенту шансів потрапити не буде. Центральна виборча комісія такій партії відмовить у реєстрації на вибори до парламенту.

Як усе виправити?

Якщо ми справді бажаємо рухатися шляхом верховенства права і демократії та реалізовувати не використані досі резерви, то необхідно зобов'язати партії під час формування списку кандидатів у депутати кожну десятку чергувати за принципом "чоловік – жінка".

Нині, щоб виконати норму закону, українські партії, як правило, 30% жінок заганяють у непрохідну частину списку.

Що стосується мажоритарки, то й тут партії повинні висувати половину кандидатів у виборчі округи з числа жінок. І цю норму треба закріпити в законі про вибори до Верховної Ради України.

Уперше гендерні квоти з'явилися в 70-х роках минулого століття з ініціативи соціал-демократичних партій Західної Європи. А вже сьогодні вони діють у більшій частині країн – членів Євросоюзу.

Який результат?

На думку багатьох експертів, комфортніше живеться там, де чоловіки ділять владу з жінками. У Швеції, Бельгії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Данії число депутатів-жінок наближається до 50%. А от у наших сусідів – Угорщини та Румунії – жінок у парламенті менше ніж 10%.

Думаю, не за горами той час, коли у вищому законодавчому органі нашої держави половину депутатів становитимуть жінки, а парламент очолить представниця прекрасної статі. Країна й українці від цього тільки виграють.

ВІТАЛІЙ ЖУРАВСЬКИЙ
Народний депутат України III, VI, VII скликань, лідер Всеукраїнської громадської організації "Дістало!".

Гордон

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Веб-сторінкаДата народження: 20 березня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, секретар, Івано-Франківська міська рада, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", проживає в селі Крихівці міста Івано-Франківська, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика