Бліц-опитування: гендер в політиці

Газета "Волинь" провела бліц-опитування щодо гендерної ситуації в політиці. Респондентам пропонували відповісти на два питання: "Чи був би у нашій країні кращий порядок, якби при владі стало більше жінок?" і "Що, на вашу думку, потрібно зробити в державі для реального забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків?"

Ксенія ЛЯПІНА, народний депутат, фракція «Наша Україна — Народна самооборона» (м. Київ):
1. Жінки більше схильні до планування і впорядкування, тож вони здатні навести лад і в політиці.

2. Окрім законодавчих норм, дуже важливою є просвітницька робота. Багато стереотипів і штампів ще навіть від радянських часів глибоко вкорінені в «головах» наших людей, і тільки через активну громадську роботу ситуацію можна змінити.

Віталій СОБКО, протоієрей, прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП (м. Луцьк):

1. Я проти того, щоб жінки перебирали на себе чоловічі ролі чи навпаки. Покликання жінки — материнство. То чи слід заохочувати жінок до того, щоб вони присвячували більше часу кар’єрі чи політичній діяльності, чи варто вводити квоти, щоб жінки робили нарівні з чоловіками чоловічу роботу? Не варто домагатися того, щоб у списках партій половина місць відводилася жінкам. Вони повинні мати на це право і можливість, але за бажанням.

2. У нас багато законів не функціонує. Наша нація ще не досягла достатньої самоорганізації. Якщо жінку не беруть на роботу через те, що вона жінка, то це порушення, з яким потрібно боротися. Теоретично ці речі прописані в законі, їх потрібно виконувати. Дискримінація за статевою ознакою — злочин. Потрібно дотримуватися законів, це головне.

Ірина МЕРЛЕНІ, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка-2004, чемпіонка світу (2000, 2001, 2003), чемпіонка Європи (2004, 2005) (м. Київ):
1. Дивлячись яких жінок! (сміється — авт.). Якщо розумних і освічених, які справді готові діяти на благо держави, то, звичайно, їх має бути більше, ніж є.

2. Чоловіки у нашому суспільстві не дадуть себе проігнорувати, а жінці важко добиватися своїх прав, бо всі звикли вважати її слабкою. Але це ніяк не означає, що вона слабша інтелектуально. Я вважаю, що в нашій державі навпаки — жінки сильніші за чоловіків у всьому. Нині при владі їх більшає, та й чоловіки у житті побоюються сильних жінок. Знаю також чимало прикладів, коли саме жінка утримує родину.

Марія МАТІОС, письменниця, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (м. Київ):
1. Природа створила жінку стійкішою до проблем і більш відповідальною. Вона боротиметься за життя близьких (і не тільки) навіть тоді, коли більшість махне рукою. Пробачить слабкість, візьме за руку — і продемонструє солідарність з учорашнім неприятелем, якщо цього вимагатимуть складні обставини або залежатиме доля інших людей. Їхня жертовність, безкорисливість, відповідальність можуть творити дива! Чим швидше ми зрозуміємо, що не варто остерігатися жіночої конкуренції саме у державній роботі, а варто робити ставку на їхню відповідальність — тим легше нам буде «розгрібати» суспільні завали.

2. Не боятися — і сміливо пропускати жінок, які готові брати на себе відповідальність, поперед себе, як це роблять галантні і виховані чоловіки, коли разом із панею заходять у приміщення. Або принаймні намагатися увійти у прочинені двері разом. Жодні, навіть «найпросунутіші», закони не зможуть змінити ситуації, якщо вона не зміниться на ментальному рівні усього суспільства, а особливо тих, хто приймає стратегічні рішення. А це роблять чоловіки.

Анатолій МАТВІЙЧУК, співак (м. Київ):
1. Жінка, перебуваючи у чоловічому середовищі, мусить настільки себе мобілізувати, що це обов’язково позначиться на її жіночих рисах. Водночас, у народі кажуть, що за кожним успішним чоловіком завжди стоїть якась жінка. Тож якби більше було таких дружніх тандемів, то було б більше користі, ніж коли жінка сама йде у політику.

2. Треба перестати бути егоїстами, а почати вболівати за державу. Нам слід поважати один одного за людські якості, бо зараз ситуація така, що поважають лише тих, хто має гроші, закриваючи очі на те, яким чином вони здобуті. А щодо жінок — вони, звісно, заслуговують величезної шани від чоловіків.

Бліц провели Аліна ВІЛІЩУК, Леся БОНДАРУК і Ярослава ТИМОЩУК.

Волинь

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для чого політику потрібен самопіар? Як правильно рекламувати себе та свою діяльність? Як і для чого жінка-політик має використовувати інтернет-медіа? Як і для чого співпрацювати із журналістами? Як привертати до себе увагу? Відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці Самореклама і ЗМІ».
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика