






Президентська кампанія перебуває в активній фазі й долає екватор. На вулицях з'явилися білборди, на телеканалах і радіо крутять рекламні ролики. Серед кандидатів є ті, хто не раз брав участь у подібних перегонах. Є і кілька новачків.
Ольга Богомолець — одна з кандидатів, увага до якої привернута не як до політика, а внаслідок її активної громадянської позиції та вчинків на барикадах Майдану. Кошти на її передвиборну кампанію — це пожертви виборців, а в головному та місцевих штабах працюють не політтехнологи, а волонтери.
— Я вважаю абсурдом необхідність витрачати мільйони гривень на саморекламу. Якби кожен кандидат направив ці гроші на соціальні програми, державі й людям було б більше користі, — говорить Ольга Богомолець. — Мене часто запитують: що медик, який не має особливого досвіду, забув у великій політиці? Навіщо матері чотирьох дітей без будь-яких фінансових інтересів у парламенті балотуватися на пост глави держави? У моєму житті був переломний момент, коли я зрозуміла, що більше не можу працювати лікарем у країні, де віддають накази стріляти в людей, в якій прості хлопці з дерев'яними щитами виходять під кулі для захисту держави від корупції та криміналітету. Я зрозуміла: якщо ми не змінимо країну зараз, ми не змінимо її вже ніколи.
Першим кроком Ольги Богомолець як президента буде розпуск Верховної Ради. Кандидат глибоко переконана, що саме більшість депутатів винні в нинішній кризі, бо поставили особисті амбіції вище за інтереси країни. Однаково відповідальні вони й за пролиту на Майдані кров.
Наступна проблема, яку планує оперативно вирішити Ольга Богомолець на посаді президента — знищення корупції. Має готовий механізм контролю державних закупівель і проведення тендерів. За ним кожен охочий зможе отримати інформацію про те, куди, коли, як і на що витрачають гроші, які він сплачує державі податки. Що закупило те чи інше міністерство, для якого регіону, хто продавець і скільки грошей на це пішло. А якщо громадяни вирішать, що чиновник не відповідає своїй посаді, то їм більше не доведеться виходити на вулиці: команда Ольги Богомолець підготувала проект закону "Про відповідальність влади". Його реалізація дасть можливість зняти з посади будь-якого чиновника, що припустився серйозних порушень або нездатний керувати довіреною йому галуззю.
Ольга Богомолець приділяє значну увагу медичній реформі. Її метою є збільшення тривалості життя співгромадян до 80 років. Зараз в Україні 95% чоловіків не доживають до пенсії. Реформування системи охорони здоров'я потребує насамперед реформи освіти. Щоб діти із 7–8 років чітко усвідомлювали наслідки куріння, вживання алкоголю й наркотиків. Бо в 14 років переконувати їх уже пізно.
— У сфері загальнодержавного управління я виступаю за децентралізацію влади у всьому: і в структурі управління, і в розподілі фінансів, і навіть у прийнятті рішень, що стосуються гуманітарної сфери в кожній окремій області. Я вважаю, що президент не повинен призначати губернатора, — каже Богомолець. — Жителі області мають висувати своїх кандидатів шляхом відкритого громадського обговорення й обирати їх на законних виборах.
Таких же принципів Богомолець дотримується і щодо майбутнього парламенту. Вона вважає, що саме жителі кожної області повинні мати право самостійно обрати найдостойніших, які представлятимуть інтереси регіону в парламенті.
Стосовно розподілу України на Захід і Схід, на Центр і Південь Богомолець вважає, що розбіжності штучно створені політиками, що керуються принципом "розділяй і володарюй".
— У мене вистачає відвертих недоброзичливців: адже я з усіх кандидатів у президенти єдина не пов'язана ні з олігархами, ні з партіями, ні з державними діячами і великим бізнесом, — каже Ольга Богомолець. — Маю чисту репутацію, тож є серйозною загрозою для нинішньої корупційної системи. І виборці мають це добре розуміти.