






З 8 по 13 липня у Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна пройдуть навчання для представників Міністерства оборони, працівників військових госпіталів та учасників АТО на тему «Як запобігти посттравматичній стресовій реакції та як правильно її лікувати». Про це повідомила народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», голова Комітету з питань охорони здоров’я та ініціатор проведення цих навчань Ольга Богомолець.
«Навчання проходитимуть в рамках курсів для тренерів по запобіганню та лікуванню ПТСР. За два попередні тренінги, що відбулися у лютому та квітні, спеціальні курси пройшли понад півтисячі курсантів, серед яких: лікарі (психіатри, психотерапевти, психологи), соціальні працівники, військові капелани, священики різних конфесій та волонтери, що працюють із військовослужбовцями АТО та їх родинами», – зазначила народний депутат.
Ольга Богомолець розповіла, що основна мета даних тренінгів — навчити фахівців методам і формам запобігання та лікування посттравматичної стресової реакції.
«Крім фізичних ушкоджень, на війні солдати отримують ще й психологічні травми. До 90% мобілізованих українців, які не є професійними військовими, ризикують отримати бойову психічну травму. Допомогти таким бійцям та їх сім’ям і будуть покликані випускники курсів, котрі ми вже втретє проводимо у столиці. Ми створюємо єдину систему кваліфікованих тренерів-психологів, які повертаються у свої області, де поширюють знання далі — тренуючи соціальних працівників та людей, котрі безпосередньо контактують з пораненими бійцями та сім’ями загиблих героїв», — зазначила Ольга Богомолець.
Географія учасників заходу – вся Україна. Незважаючи на складну ситуацію, будуть представники і з Луганської та Донецької областей, адже на цих територіях люди чи не найбільше потребують психологічної допомоги від травм, отриманих внаслідок військових дій.
Особливістю даного курсу стане те, що більшість його слухачів – це люди, котрі мають військові знання та безпосередньо працюють з основним контингентом – військовими в АТО. Серед учасників тренінгу, яких на цей раз буде понад 200 осіб, будуть і досвідчені лікарі – професора, завідуючі медичних відділень та лікарень, одначе й їм бракує досвіду саме у лікуванні військових з такою проблемою як ПТСР. Цю проблему в Україні породила війна.
З учасниками семінару протягом шести днів працюватиме команда досвідчених лекторів на чолі з Френком П’юселіком. Френк П’юселік сам є ветераном в’єтнамської війни, тому про те, що таке бойова психічна травма, знає не з чуток. «Для солдата, який повертається з війни важливо знати, що поряд з його будинком є місце, куди він зможе звернутися у разі потреби, де йому допоможуть інтегруватися і повернутися до нормального життя в суспільстві», — зауважила Ольга Богомолець.