






Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, глава Комітету охорони здоров’я у Верховній Раді Ольга Богомолець вважає, що після завершення реформ в Україні обов’язково має відбутися злиття систем охорони здоров’я та соціального захисту. Про це вона сказала в інтерв’ю «Главкому».
«В Україні, на жаль, розірвані ці дві системи, які повинні працювати разом, – охорона здоров’я і соцзахист. Ось інвалідність – це якась категорія – медична чи соціальна? Складно розділити », – зазначила Богомолець.
Вона нагадала, що в Україні все хоспіси – місця, де люди вмирають, де їм потрібен догляд – відносяться до службі соцзахисту. «І хоспісів в Україні катастрофічно не вистачає. За європейськими стандартами у нас хоспіс на 40 ліжок має бути в кожному районі. У нас 490 районів. Повинен бути хоспіс для дорослих і дитяче відділення. Має бути обов’язково відділення, як я це називаю, «будинок довголіття», куди можуть діти привести своїх батьків з хворобою Альцгеймера, місце, куди можна привести дитину-інваліда і залишити там для тимчасового відходу. Для таких служб не потрібно дорогого медобладнання і великих інвестицій, потрібні приміщення, нормальні умови, спеціально підготовлені соціальні працівники та медсестри, які будуть людьми займатися », – сказала Богомолець.
За її словами, як тільки ми визнаємо європейські стандарти, адаптуємо їх, дуже зміниться підхід до лікування. «Не потрібно буде, щоб людина довго лежала в стаціонарі. Прийшов, його пролікували і відправили на денний стаціонар або додому. І у всіх приміщеннях, які вивільняться, повинні відкрити хоспіси, центри реабілітації, все те, чого сьогодні в системі немає. Просто так, на приватні кошти ніхто не буде в найближчі 20 років будувати хоспіси – це нереально, люди будуть продовжувати вмирати в нелюдських умовах », – вважає Богомолець.