






Сьогодні вкрай важливо розробити та впровадити єдину національну концепцію системи електронного урядування (eGovernment), яка має діяти на трьох рівнях: центральні органи державної влади, органи державної влади на місцях, органи місцевого самоврядування. Про це заявила народний депутат, співголова МФО "За цифрове майбутнє України" Ольга Бєлькова під час зустрічі Kyiv School of Economics з 5 парламентськими лобістами ІТ.
За словами Бєлькової, концепція електронного урядування є одним з перших кроків у Цифровому порядку денному для України. “На сьогодні можливість застосовувати ІТ-технології для кожного громадянина є таким самим базовим правом, як можливість мати свободу слова, захист в суді та гарні дороги. Право на електронну свободу є рівнозначним решті прав українського громадянина, закладених Конституцією України”, - підкреслила народний депутат.
За словами Ольги Бєлькової, яка є автором законопроекту «Про електронну комерцію», що розглядається у парламенті, іншими невідкладними кроками Цифрового порядку денного України також має стати оновлення законодавства щодо електронного підпису та формату його використання у режимі держава-громадянин, держава-бізнес. Крім того, додала вона, необхідно прирівняти електронні форми документів до простої письмової у максимально можливій кількості випадків, в яких громадянин чи представник бізнесу віддає перевагу електронній подачі чи обміну документами.
Бєлькова також виступає за запровадження в органах влади систем електронного документообігу, створення електронних баз даних (в тому числі, і переведення в електронну форму архівних даних) з поступовою відмовою від використання паперових носіїв у більшості випадків. Крім того, наголосила вона, варто створити можливість для подання громадянами, юридичними особами запитів до органів державної влади, заяв на отримання послуг публічної адміністрації тощо в електронній формі (з подальшим заохоченням саме безпаперової форми «спілкування» громадянина і держави) та зобов’язати органи державної влади приймати електронні документи на рівні із паперовими.
Народний депутат також виступає за впровадження новітнього покоління зв’язку та інформаційних технологій для збору та обробки даних як в роботі органів державного управління та місцевого самоврядування, так і у використанні громадянами; запровадження ІТ-технологій у публічно-соціальній сфері, для оптимізації процесів і їх здешевлення та протидії корупції. Зокрема, в медицині - оцифровка медичних карт громадян, освіта - ведення вчителями цифрових журналів, соціальна підтримка - подача заяв на субсидії в електронному вигляді, переведення тендерів та державних закупівель в електронний режим; енергозбереження - встановлення лічильників та системи цифрового моніторингу за витратами на енергію та паливо держави, бізнесу та громадян.
Також, додала Бєлькова, варто створити потужну системv реального захисту прав інтелектуальної власності та унеможливити розповсюдження контрафактного контенту в Україні; забезпечити ефективний захист персональних даних громадян, баз даних органів державної влади та розробити концепцію цифрової безпеки України і відповідальності за її порушення. Важливим кроком, зауважила політик, є і реалізація серед громадян освітніх програм щодо використання новітніх технологій в повсякденному житті, зокрема, популяризація Інтернету як засобу зв’язку між громадянином та органами влади та здешевлення вартості Інтернет-послуг для населення.
Ольга Бєлькова закликала приєднуватися до дискусії щодо Digital Agenda України і вносити свої пропозиції членів профільного комітету та МФО "За цифрові можливості України".
Прес-служба партії УДАР