






У ході місцевих виборів 2015 року партії просто не змогли дотримати необхідної «жіночої квоти» у 30%.
Для заповнення 30% квоти партійні функціонери вдавалися до будь-яких методів – записували родичок та знайомих, в прямому змісті «заманювали жінок» до виборчих списків. Таке з’ясувалося під час проведення фокус-груп із новообраними депутатками, та кандидатками, що програли на виборах, розповідає координаторка гендерного моніторингу виборів-2015 ЖКУ у Сумах Юлія Савельєва.
За її словами, жінки також відзначали, що саме необхідність «заповнити» квоти спонукала партії та партійних лідерів включати жінок до списків. «Тобто партії та партійні лідери намагались дотримуватись квот не для того, щоб залучити більше жінок до політики, а просто аби формально дотриматись процедури участі партії у виборах», - підкреслює Юлія Савельєва. «Одна з наймолодших учасниць фокус групи навіть не приховувала своєї радості, що програла вибори, бо її участь була саме таким «формальним заповненням квоти», а сама кандидатка зовсім не прагла потрапити в раду», - підкреслює Савельєва.
Тим не менше, жінки, що взяли участь у фокус групах зауважували, що саме квота стала додатковим аргументом під час переговорів з партіями для тих жінок, які самі прагнули взяти участь у виборах.
Учасниці фокус-групи у Сумах також розповіли про випадки дискримінації, перепон у виборчій кампанії та «брудного піару», застосованого проти них.
Нагадаємо, ВГО «Жіночий консорціум України»(ЖКУ) – за підтримки IDEA (INTERNATIONAL INSTITUTE FOR DEMOCRACY AND ELECTORAL ASSISTANCE; Інститут демократії та підтримки виборів, Швеція), продовжує гендерний моніторинг виборів до органів місцевого самоврядування (ОМС). Діяльність за проектом розпочалася в середині жовтня і триватиме до кінця грудня.
10 листопада у 15 областях України стартував другий етап гендерного моніторингу місцевих виборів-2015.
На другому етапі будуть проводяться фокус-групи з депутатками, які перемогли на виборах та кандидатками, які програли. Завдання моніторів - з’ясувати які фактори заважали жінкам у передвиборчій кампанії, а які – допомагали здобути перемогу.
Вперше в Україні моніторинг ЖКУ охопить дослідженням райони та міста обласного значення. На такому рівні гендерні дослідження виборів ще не проводились.
Фокус-групи триватимуть до 20 листопада.