Управління верховного комісара ООН та Грузія готові поділитися досвідом і надати необхідну підтримку для створення в Україні системи реєстрації та обліку вимушених переселенців з Криму та зони проведення антитерористичної операції (АТО).
Як повідомила глава Мінсоцполітики України Людмила Денисова, на сьогоднішній день в органи соцзахисту звернулися понад 188 тис. вимушених переселенців. В цілому, за даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, зафіксовано 325 тис. внутрішньо переміщених осіб.
"З метою аналізу всіх потреб переселенців і визначення необхідних ресурсів для їх задоволення урядом прийнято рішення створити систему реєстрації таких громадян. Для цього нам знадобиться фінансова і технічна підтримка міжнародної спільноти", - зазначила Л.Денисова, підкресливши, що в цьому контексті особливо цінним для Україна є досвід Грузії, яка мала аналогічні проблеми в 1990-х і 2000-х роках.
У свою чергу, член парламенту Грузії, колишній перший заступник міністра юстиції і екс-глава Цивільного реєстру цієї країни Георгій Вашадзе, який брав безпосередню участь у створенні грузинської системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб, запевнив, що грузинські експерти готові поділитися отриманим досвідом в даному питанні.
За його словами, в 2008 році в Грузії було вирішено створити онлайн-систему реєстрації переселенців та аналізу їх потреб. В результаті грузинській владі вдалося забезпечити облік внутрішньо переміщених осіб, налагодити забезпечення їх першочергових потреб і запобігти можливим зловживанням державної та донорської допомоги.