Гендерний моніторинг виборів: Тернопільська область

В Тернопільській області  у 5 виборчих округах зареєстровано 65 кандидатів та кандидаток. 32 кандидата висунуті партіями, 33 - шляхом самовисування. 6 жінок вирішили скласти конкуренцію чоловікам.

Статистика по округах – наступна:
ОВО №163 Зареєстровано 13 кандидатів 7 висунуто партіями, 6 - самовисування. Жінки на голоси виборців обласного центру не претендують.

ОВО №164 Зареєстровано 20 кандидатів та кандидаток. 6 осіб висунуто партіями, 14 самовисуванців, з них - дві жінки: Барабаш Ірина Михайлівна бухгалтер, ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль", член Партії регіонів та П’яла Ярослава Павлівна директор ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль", безпартійнa.

ОВО №165 Зареєстровано 11 кандидатів та кандидаток. 8 - висунуто партіями, 3 самовисуванці. Єдина кандидатка висунута КПУ - Шевченко Лілія Антонівна режисер народного аматорського театру.

ОВО №166 Зареєстровано 8 кандидатів та кандидаток. 5-висунуто партіями, 3 –шляхов самовисування . Серед кандидатів - дві жінки. Стецюк Тетяна Іванівна, вчитель Монастириської загальноосвітньої школи, болотується від Комуністичної партії. Хоптян Надія Андріївна голова Гусятинської районної ради, член Партії регіонів, самовисуванка.

ОВО №167 Зареєстровано 13 кандидатів та кандидаток. 6 -висуното партіями, 7-самовисування. Єдина жінка - самовисуванка - Скакун Людмила Петрівна
приватний підприємець, безпартійнa.

Фавориткою перегонів небезпідставно вважають Надію Хоптян. Це і стартова позиція із займаної посади, і підтримка адмінресурсу (чоловік – голова Тернопільської ОДА і водночас голова обласної організації Партії регіонів). У неї найменша кількість конкурентів. 

Ярослава П’яла – діюча депутатка обласної ради. Рідна сестра народного депутата Верховної Ради. Відповідно і в Інтернеті представлена, навіть окрему сторінку має http://deputat.te.ua/dep/detoptat/166/ і , здавалось, братові ресурси є. Але… Її рідний брат Муц Орест Павлович теж балотується і по тому ж округу! Така ось сімейна конкуренція суттєво знижує шанси кандидатки. 

Шевченко Лілія і Стецюк Тетяна. У відсотковому відношенні найбільше жінкам на Тернопільщині довіряють комуністи, котрі висунула аж дві кандидатки. Але враховуючи політичні симпатії на їхніх округах, шанси потрапити навіть у першу п’ятірку – мінімальні.

Барабаш Ірина. Єдине, чим викликає зацікавлення, це її безпосередня службова підлеглість іншій кандидатці - Ярославі П'ялій.

Скакун Людмила. Єдина представниця приватних підприємців. Більше того - громадської організації підприємців.

У двох окружних комісіях округів 163 та 167 все керівництво доручили жінкам.

Володимир Ханас

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Веб-сторінкаДата народження: 20 березня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, секретар, Івано-Франківська міська рада, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", проживає в селі Крихівці міста Івано-Франківська, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика