






Конкретні заходи, які здійснює Україна для захисту своїх громадян, які перебувають в окупованому Росією Криму, полягають в ініціюванні дедалі більшого політичного та економічного тиску міжнародної спільноти на Російську федерацію.
Про це народний депутат, голова комітету ВРУ у закордонних справах Ганна Гопко заявила в ефірі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.
Зокрема, депутат вважає, що великою перемогою української дипломатії є чітка позиція міжнародної спільноти щодо приналежності Криму до України та його статусу як окупованої території. Ганна Гопко впевнена, що подальші кроки України щодо захисту своїх громадян, зокрема, кримських татар, які зараз зазнають репресій від окупантів, полягають у апеляції до міжнародного права.
«Конкретні кроки в захисті наших політв’язнів, які мають бути здійснені через наших міжнародних партнерів, це тиск на Росію. Є резолюція ООН, яка зобов’язує Росію організувати допуск міжнародних місій. Якщо поїде туди комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужніекс, який там був, який достатньо справедлива людина (він приїжджав в лютому 2014 року на Майдан якраз в той момент коли почалися репресії проти активістів), який добре знає тематику прав людини це був би хороший крок. На прикладі одного з лідерів Меджлісу Ільми Ульмерова видно, що коли ми турбували дипломатів Європейського союзу, США, то були заяви Керрі та Байдена, тоді з психіатричної лікарні, яка використовувалась як репресивний засіб, його було звільнено. Україна немає зараз юрисдикції в Криму і наші органи не можуть бути присутніми там. Вся відповідальність зараз лежить на Російській Федерації», - відзначила депутат.
Окрім цього Ганна Гопко наголосила на дієвості та ефективності економічних санкіцй проти Російської федерації. «З тих міжнародно-правових засобів, які можемо використовувати в першу чергу, це санкційні списки: коли родини високопосадовці, які причетні до фінансування подій в Криму, чи їхні діти не зможуть виїхати в цивілізований світ. Це так само один з різновидів тиску. І це те, що ми намагаємось зробити за допомогою дипломатії».