






Про це народний депутат від Блоку Петра Порошенка, член Комітету з питань євроінтеграції Оксана Юринець зазначила під час Третього засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС, де доповіла про стан реформи децентралізації в Україні.
«Ми свідомі того, що наші західні партнери очікують швидких змін. Однак, реформа проводиться складно. Це пояснюється низькою обізнаністю населення зі змістом децентралізації, пасивністю українських громадян на місцях, дезінтеграцією діяльності публічної адміністрації у прийнятті управлінських рішень, неналежною кваліфікацією посадовців, загрозою перетворення окремих регіонів в осередки олігархічних кланів. Також на заваді неспроможність місцевих громад, в своїй більшості, самостійно та відповідально використовувати бюджетні кошти. А з іншого боку – небажання центральної влади віддавати значні фінансові ресурси до регіонів та враховувати при тому особливості кожного з них», – наголосила Оксана Юринець у своєму виступі.
Попри те, за словами народного депутата, зараз уже можна констатувати конкретні досягнення в справі децентралізації, які є спільним надбанням Парламенту, Уряду, Президента та громадськості. Ідеться, зокрема, про прийняття низки важливих законів («Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики»…), внесено зміни до бюджетного та податкового кодексів, створено офіси реформ на місцях, суттєво збільшено загальний дохід місцевих бюджетів та вже сформовано 169 об’єднаних громад.
Одне із найголовніших питань зараз, зауважила Оксана Юринець, – зміни до Конституції, без яких неможливо прийняти важливі закони «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві органи виконавчої влади», «Про адміністративно-територіальний устрій України». Не менш важливе інформування населення щодо переваг, які надає реалізація реформи.
«Успіх реформи децентралізації – це шанс для України врівноважити суспільні інтереси, вийти із затяжної політичної кризи, відновити територіальну цілісність та посилити відповідальність кожного за розвиток держави. І суспільство, і влада добре розуміють, що зворотнього шляху нема. Тому реформи для нас – це ключ до державної перспективи України як невід’ємної частини об’єднаної Європи», – резюмувала у своїй доповіді в Європейському парламенті народний депутат.