






Для реальної зміни влади на місцях, межі округів повинні переглядатися. Щоб той, хто був обраний, не «вростав» усіма коріннями у стілець. Таку думку в ході круглого столу «Що повинен зробити парламент для належної організації виборів депутатів у проблемних виборчих округах?» висловила народний депутат від КПУ Оксана Калетник.
«Змінюючи межі цих округів, ми будемо підкидати для кандидатів нові завдання для опрацьовування тієї ж території, - пояснює політик. - Але округи не повинні формуватися так, щоб складові цих територій були «розрізані», - вважає парламентарій.
Оксана Калетник нагадала, що сама пройшла до парламенту сьомого скликання по мажоритарному округу: «Я сама мажоритарник. Протяжність мого округу становить 200 кілометрів. І якщо ми говоримо про те, що виборчий процес - це, перш за все, робота з громадою, то не кожен здоровий чоловік зможе в цьому процесі змагатися».
За словами народного депутата, і в процесі виборчих перегонів, і в буденній роботі парламентарія, повинен бути налагоджений діалог з громадою, яка довірила депутату представляти інтереси цього округу у Верховній Раді. У той же час, нерозумна «нарізка» округів часто «дробить» саму громаду на кілька складових. І знайти спільну мову між цими складовими досить важко навіть самим жителям округу. Не кажучи вже про депутата, який представляє їх інтереси в парламенті.
Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник