






Аби парламент в Україні працював ефективно та користувався повагою у суспільстві, він має відгравати роль з’єднуючого механізму, своєрідного мосту між виконавчою владою та громадянським суспільством. Про це заявила під час круглого столу «Незалежний парламент - гарантія демократичного прогресу та євроінтеграційних перспектив України» 17 червня член фракції КПУ Оксана Калетник.
«Ця функція полягає у аналізі дій виконавчої влади та сприянні розбудові громадянського суспільства, - сказала народний депутат. – Завдання парламенту – не у написанні якомога більшої кількості законопроектів. Якщо у нас головним критерієм оцінки дієвості парламенту буде кількість законопроектів, від яких у житті нічого змінюється, тоді парламент ніколи не стане ефективним інструментом впливу у суспільно-політичному житті. Тому основним критерієм має бути те, на скільки сьогодні парламент може бути дієвим механізмом для розбудови громадянського суспільства у державі».
На думку Оксани Калетник, побудувати громадянське суспільство можна лише тоді, коли територіальні громади, будучи не просто населенням на певній території, матимуть спільну мету та ідею.
«Коли громада об’єднана довкола спільної мети, нею важко маніпулювати. Як говорив Шарль де Голь про Швейцарію: «Як можна керувати країною, у якій стільки сортів сиру?». Коли громадянське суспільство сформоване, люди мають єдиний світогляд, зайняті єдиною діяльністю, маніпулювати їхньою свідомістю дуже важко, - підкреслила парламентар. - Якщо таке громадянське суспільство у нас не буде формуватися, матимемо безліч прикладів маніпулювання свідомістю».
Парламент не зможе налагодити дієву роботу як орган законодавчої влади доти, доки більшість депутатів не матимуть прямого контакту із виборцями, додала О.Калетник. - Якщо не буде виконуватися основна функція парламенту – сприяння розбудови громадянського суспільства, - не буде зростати авторитет парламенту у суспільстві.
«Якщо парламент бере на себе роль моста між громадянським суспільством і виконавчою владою, то ця роль полягає не просто в піарі, а у конкретних рішучих діях – фаховому аналізі ініціатив виконавчої влади та діалозі із громадами», - резюмувала парламентар.
Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник