






Десять років тому Леонід Кучма та Олександр Кваснєвський на Волині домовилися про взаємний акт примирення. Але сьогодні ми чітко розуміємо, що в 2003 році політики зробили лише перший крок до прощення, і потрібно шукати можливість для продовження українсько-польського діалогу. Про це заявила народний депутат України Оксана Калетник.
«Я переконана, що ми доживемо до дня, коли польська і українська держави дадуть спільну зважену оцінку подіям, що сталися 70 років тому на Волині. Але це – справа істориків. Політики ж повинні об'єднувати людей, а не шукати нові можливості для розпалювання конфліктів. Саме так я відповіла своєму колезі, коли він запропонував підписати листа з вимогою охарактеризувати події тих років як геноцид, здійснений загонами Української повстанської армії», - зазначила О. Калетник.
Депутат нагадала, що десять років тому два тодішніх президенти, Леонід Кучма та Олександр Кваснєвський, на Волині, в селі Павлівка, домовилися про взаємний акт примирення: формулу «Вибачте - прощаємо», а парламенти двох країн підтримали спільну постанову.
«Здавалося б, тоді в цьому питанні була поставлена крапка. Та нині ми чітко розуміємо, що в 2003 році політики зробили лише перший крок до прощення, - підкреслила політик. - І, можливо, саме зараз, коли про тему, яка відгукується болем у серці кожного українця і поляка, котрі втратили під час «Волинської різанини» своїх рідних і близьких, заговорили знову, всі разом повинні ще раз попросити одне в одного пробачення. І зробити це щиро, від серця.
Важливо винести уроки з подій, які були у минулому, і зробити все можливе, щоб у майбутньому більше не проливалася кров мирного населення, щоб ми допомагали своїм сусідам, ставлячи на чільне місце не ненависть, яка все руйнує, а любов і милосердя. Адже жодна мета не виправдовує смерті невинних людей. Чи варто тоді вести підрахунок взаємних жертв і образ, розпалювати міжнаціональну ворожнечу? Сьогодні, на мій погляд, повинен стати домінантним принцип християнського прощення».
За словами політика, ще кілька тижнів тому, вона розмістила відповідну заяву в соціальних мережах, а повернутися до цієї теми її змусили тривожні відгуки людей та дискусія в суспільстві, що з кожним днем лише загострюється.
Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник