






Якщо хочемо будувати здорову країну і справжню, а не лже-демократію, ми повинні відмовитися від практики подвійних стандартів, заявила народний депутат України Оксана Калетник, коментуючи події на сході країни.
«Щоб мати можливість об'єктивно подивитися на ситуацію, минулого тижня побувала у Донецьку, поспілкувалася з людьми, - каже О. Калетник. – Вони говорили, що не прагнуть «притулитися до Росії», а лише хочуть зберегти власну історію, можливість говорити російською мовою, до якої звикли. Їх, як і більшість громадян України, турбують передусім економічні й соціальні проблеми, вони прагнуть мати нормальну роботу, можливість забезпечувати свої родини. Але не можуть добитися, щоб їх почули та дали регіонові такі повноваження, щоб він розвивався, а не продовжував жевріти. Тому і вдалися до протестів. На жаль, діалогу із владою, на який вони очікували, не відбулося. Минула влада розганяла Майдан, теперішня також віддає перевагу силовому сценарію».
На думку Оксани Калетник, немає різниці між діями «Беркута» на Майдані й спецпідрозділів, які задіяні для того, аби подавити акції протестів у східних регіонах.
«Польща й інші країни підтримували протести в Києві, тому що люди багато в чому були схожими в культурі, у світогляді, у своїх європейських прагненнях. Протестувальникам на півдні й сході ближча культура слов'янських народів. Тож зрозуміло, що завдяки своїй подібності до російського народу вони викликали симпатію у Росії, - продовжує О. Калетник. – Це що, привід кидати на людей війська й дозволити застосовувати зброю на ураження?»
За словами Оксани Калетник, нинішня влада не хоче чути думки тих, хто не співає з нею в унісон, тому активно розробляються й ухвалюються закони, спрямовані на боротьбу з інакомисленням. Щоб мати змогу, коли це потрібно, маніпулювати такими поняттями як свобода слова, застосувати репресивні заходи до опонентів, списуючи все це на протидію сепаратизму та екстремізму. Тобто нова влада не тільки не хоче відмовлятися від методів колишньої влади, а ще й робить їх більш жорсткими.
«Коли Верховна Рада прийняла 16 січня 2014 року закон, який забороняв екстремістську діяльність, його на той час називали «диктаторським», тому що він був невигідним нинішній владі, - говорить О. Калетник. - Хоч відповідальність за такі ж дії була у вигляді штрафу, а за повторні дії максимальний строк позбавлення волі - до 3 років. Натомість нещодавно у парламенті був ухвалений закон, який передбачає посилення відповідальності за будь-які прояви сепаратизму та такі ж самі екстремістські дії. Різниця лише в тому, що він передбачає вже довічне ув’язнення. А тепер головне питання – це застосування цього закону на практиці. На жаль, останнім часом особи, що нахабно дорвалися до влади, показово демонструють, що вони готові будь-якими методами боротися з інакодумцями. Аби утримати владу в руках заради власних інтересів. Тому сьогодні кожен політик говорить з оглядкою, бо кожне слово може обернутися проти нього. Говорячи ці слова, я теж чітко розумію, що ризикую завтра опинитися у в'язниці. Проти мене вже застосовують репресивні механізми, і я впевнена, що тиск тільки буде посилюватися. Але я згадую фразу, яку сказав один відомий публіцист: «Для торжества зла необхідною є лише одна умова – щоб хороші люди мовчали».
Прес-служба народного депутата України
Оксани Калетник