Калетник: «Забезпечити дохідність бізнесу можна навіть збільшуючи податки»

Уряд має виважено підійти до питання внесення змін в податкове законодавство і якщо вже виникла потреба в збільшенні податкового навантаження, то це має відбуватися системно і незаангажовано. Таку думку висловила народний депутат України – перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Оксана Калетник.

«Коли проект бюджету на 2014 рік був поданий в грудні на розгляд нашого комітету, він включав в себе Прикінцеві положення, де серед іншого містилися норми, які вносили значні зміни в Податковий кодекс, - розповідає Оксана Калетник. - За їх рахунок передбачалося залучити до бюджету більше 50 млрд. гривень. Але замість нормального дискусійного процесу обговорення корисності змін в податках, розпочалися «торги». Розгляд політиками відбувався за принципом: «Якщо це шкодить наближеному до нас бізнесу – не приймаємо». Як результат була втілена лише третина пропозицій, відповідно зменшилася й сума прогнозу додаткових надходжень майже на 20 мільярдів. Тому, в умовах сьогоднішнього пошуку шляхів зменшення фіскального розриву, пропоную повернутися до озвучених раніше пропозицій щодо змін податків».

За словами Оксани Калетник, вітчизняна система фіскального адміністрування, як і вся податково-бюджетна система, має змінюватися не тільки, щоб зменшити деякі «податкові ями», а для повної ліквідації всіх можливих корупційних схем, особливо щодо бюджетного відшкодування ПДВ. При цьому необхідно більш комплексно підходити до питання впливу податкових і адміністративних змін на умови та можливості розвитку бізнесу. «Наприклад, в початковому варіанті податкових змін була пропозиція значно збільшити ставки податку на використання радіочастотного ресурсу, - говорить народний депутат. - Безперечно таке збільшення суттєво вдарить по телекомунікаційним компаніям. Але в той же час, якщо в комплекті з податковими змінами прийняти закон про технологічну нейтральність, тоді в таких компаній з’явиться технічне підґрунтя для збільшення своєї дохідності».

Народний депутат пояснила, що технологічна нейтральність дозволить, наприклад, операторам мобільного зв’язку запроваджувати нові технології на існуючих у них частотах без зобов’язання отримувати додаткові ліцензії. А це дасть їм можливість боротися за кінцевого споживача, пропонуючи йому більш широкий та якісний перелік послуг. При цьому чиновники будуть позбавлені можливості спекулювати на видачі дозвільних ліцензій та вибудовувати корупційні схеми їх розподілу. Ринок послуг зможе функціонувати прозоро.

«На жаль, в мене складається таке враження, що наразі, найбільш «розкручені» гравці на різних ринках намагаються добігти до різних «крісел» для того, щоб домовитися про інакші принципи побудови взаємовідносин, - підкреслила політик. - Намагаються зберегти систему зрощування влади з бізнесом, а конкурентів позбавляються через залучення адмінресурсу, монополізуючи ті чи інші ринки».

Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник

 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінкаДата народження: 29 березня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, юрисконсульт, ФОП "Мулик Роман Миронович", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Івано-Франківську, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 117.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика