






Михайло Саакашвілі фактично вибудував юридичну платформу, яка привела до влади його політичних конкурентів. Таку думку висловила народний депутат України Оксана Калетник, яка перебувала на виборах у Грузії в якості спостерігача від ОБСЄ.
За словами Оксани Калетник, саме він сприяв тому, щоб були прийняті поправки до Конституції, згідно з якими основна влада в країні переходить до Прем'єр-міністра та парламенту. Тому що сподівався, що політична команда, яка проводила разом з ним реформи в Грузії, будуючи країну, в якій не має бандитизму та корупції, а між владою та суспільством існують лише прозорі стосунки, має достатню підтримку у населення.
«Саакашвілі належить саме до тих людей, про яких говорять, що він і один у полі воїн. Він був впевнений, що народ його любить та довіряє йому. Тому був готовий навіть до опозиції в особі Президента, якщо доля складеться так, що він займе крісло Прем’єр-міністра. Але на якомусь етапі він перестав слухати свою команду, очевидно, просто втомившись. Почав робити помилки і проґавив момент, коли люди почали ці помилки помічати», - говорить Оксана Калетник. – В результаті до влади прийшли інші командні гравці».
На думку Оксани Калетник, сьогодні важко сказати, яким буде подальший курс Грузії, чи будуть продовжені реформи, що проводила команда Саакашвілі. Як і відповісти на питання, якими будуть наслідки політичної реформи, що делегувала такі широкі повноваження Прем’єр-міністрові. Адже вся влада тепер знаходиться в одних руках. Так, в парламенті більшість від партії «Грузинская мечта», а тепер і Президент, судячи з попередніх результатів екзіт-полів, представлятиме саме цю політичну силу. При цьому кандидатура майбутнього Премьер-міністра, яка повинна змінитися найближчим часом, залишається найбільшою інтригою. Тому що чинний прем'єр Бідзіна Іванішвілі ще у вересні заявив, що вирішив піти з політики через кілька тижнів після президентських виборів. Він пояснив, що, на його думку, уряду країни не буде потрібна його допомога після виборів. І пообіцяв, що заздалегідь повідомить про свою відставку і представить соратникам гідну заміну собі на посаді глави уряду. «Чи віддасть він реально владу, чи просто, отримавши бажане, піде, як Мавр, що зробив свою справу? Іванішвілі цікавіше і зручніше призначити Прем'єром свого менеджера, а Президент теж схоже його менеджер, - зазначає Оксана Калетник. - От і виходить, що навіть при умові його показової відставки, він залишить при владі маріонеток, яких при нагоді смикатиме за мотузки».
«Якщо говорити про вибори, що відбулися у Грузії, я б виокремила дві речі: процедуру й власне самі вибори, - продовжує народний депутат. – Процедура проходила мирно, вони довіряли один одному, не билися, не скандалили. Це доводить, що вони можуть чути один одного в короткостроковій стратегії. Та чи можуть розібратися в довгостроковій? У мене великі сумніви, що з нинішнім лідером, який буде господарем країни, що управляє нею заочно зі свого розкішного офісу, побудованого японським архітектором, смикаючи за мотузки і Президента, і Прем'єра, їм вдасться розвиватися так само ефективно, як вони це робили останніх дев’ять років під керівництвом невгамовного, суперечливого, та все ж таки професіонала і патріота - Михайла Саакашвілі».
Вона нагадала, що Грузія найближчим часом повинна парафувати договір про асоціацію з ЄС.
«Команда Саакашвілі – це команда думаючих патріотів-професіоналів, а чи потрібні Європі такі лідери у переговорах? Звичайно, ні. Краще бути лояльним до слабшого противника. Що й продемонструвала Європа, оцінюючі ці вибори», - підкреслила політик.
Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник