






Ефективна імплементація Угоди про асоціацію України з ЄС вимагає більшої співпраці Парламенту та Уряду. Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Як приклад злагодженої і успішної роботи гілок влади в частині європейської інтеграції, Віце-прем`єр навела Польщу і Румунію, які пройшли схожий процес трансформації раніше. «Якби всі погодилися з тим, що євроінтеграція – це єдиний шлях розвитку для країни, то 226 голосів «за» євроінтеграційні законопроекти у Парламенті не були б проблемою, як це є зараз», – сказала Віце-прем`єр. Водночас вона наголосила на необхідності підвищення ефективності і спроможності міністерств, ефективності моніторингу та координації роботи з імплементації Угоди про асоціацію. Дієвим інструментом відстеження прогресу і проблемних питань у цьому напрямі, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, має стати комплексна система моніторингу виконання Угоди. Окрім цього, важливим є ухвалення Акту щодо офіційного перекладу актів ЄС.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернула увагу на те, що ключові євроінтеграційні законопроекти міністерства подають не через Уряд, а конкретних народних депутатів. Через це законопроекти часто не проходять належної експертизи на відповідність праву ЄС. У цьому контексті Ірина Геращенко покладає надії на реформу і формування нового регламенту Парламенту з тим, аби посилити функції Комітету з питань європейської інтеграції і зробити згадану експертизу обов`язковою для всіх законопроектів. В.о. голови Комітету Марія Іонова, своєю чергою, повідомила, що відповідний законопроект опрацьований, але дискусія як стосовно змін до регламенту Верховної Ради, так і самого закону ще триває.
У засіданні Комітету також взяли участь заступники міністрів з європейської інтеграції та керівництво Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Його директор Ольга Стефанішина поінформувала про стан справ із забезпеченням реалізації горизонтальних зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію, зокрема, про підготовку дорожніх карт імплементації законодавства ЄС у сфері транспортних, телекомунікаційних і фінансових послуг. Окрім цього, вона повідомила про намір розпочати офіційні консультацій щодо оновлення додатків до Угоди, які стосуються адаптації законодавства та оновлення Порядку денного асоціації Україна-ЄС.