






Зрив останніх перемовин у Мінську може означати можливий кінець цього формату. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила народний депутат, член фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона також висловила переконання, що Росія, очевидно, не має наміру в подальшому використовувати своїх маріонеток бойовиків-сепаратистів, які раніше надсилалися на перемовини трьохсторонньої контактної групи до Мінську.
«Це означає, що Росія знову готує якийсь черговий «трюк» для того, щоб не дотримуватись попередніх домовленостей, які були досягнуті у Мінську 5-19 вересня 2014 року. Більше того, до України сьогодні знову зайшов черговий «гумконвой», який не дали можливості оглянути його ані українським прикордонникам, ані представникам «Червоного хреста», ані представникам ОБСЄ. А ми вже переконалися, що після кожного такого «гумконвою», бойовики розпочинали активні бойові дії», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Народний депутат також зазначила, що після зриву останньої зустрічі у Мінську Україна чекає на реакцію російської сторони.
«На моє глибоке переконання, ми повинні вести перемовини з представниками Російської Федерації, а не з представниками якихось незрозумілих утворень, які нагадують монгольську орду і дотримуються логіки – якщо захопив, то значить моє», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.
Стосовно подальших переговорів по врегулюванню ситуації на сході України, Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна не виключає жодного з можливих форматів перемовин.
«Ми не виключаємо «Нормандського формату». Я брала участь в кількох зустрічах міністрів закордонних справ, в тому числі України, Німеччини, Франції і Російської Федерації для підготовки зустрічі глав держав. Вони, на жаль, не реалізувалися в конкретні домовленості. Але така співпраця йде далі», – підкреслила народний депутат.
Вона також повідомила, що на останньому засіданні Ради безпеки ООН заступник Глави Генерального секретаря ООН запропонував повернутися до Женевського формату, що означає залучення Сполучених Штатів до перемовин. «На мою думку, це є абсолютно прийнятним для України», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.