






Народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови Комітету у закордонних справах Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі прес-службі фракції розповіла про зустріч народних депутатів на чолі з Спікером Ради Володимиром Гройсманом із Екс-президентом Європарламенту, керівником оціночної місії з потреб законодавчого органу України Петом Коксом.
За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, Європарламент і Верховна Рада вже приступили до виконання Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 3 липня, який передбачає експертну допомогу ЄП у реформуванні українського парламенту.
«Європейські експерти, разом з українськими депутатами, працюватимуть у фракціях та комітетах Ради, після чого громадськості представлять відповідний звіт-рекомендацію щодо реформування парламенту України», – розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона зазначила, що на даний час відбувається опрацювання різних блоків питань, які необхідно вирішити, і остаточний звіт оціночної місії Пета Кокса буде готовий до кінця цього року.
«Потрібно, щоб в 2016 році, відповідно до Меморандуму підписаного спікерами обох парламентів, ми могли втілити в життя реформи, які необхідні українському парламенту для отримання експертних і фінансових ресурсів від ЄП. Така рука допомоги може зіграти позитивну роль для того, щоб той законодавчий процес, що відбувається в парламенті, був максимально виконаний і піднявся на нову сходинку якості»,- наголошує Климпуш-Цинцадзе.
Депутат також розповіла, що реформи торкнуться насамперед роботи Апарату ВР, законотворчої діяльності, інститутів, управлінь, які забезпечують аналіз законодавчої діяльності.
«Реформи торкнуться технічного забезпечення ВР – це робота Апарату і різних структур, інститутів, які мають забезпечувати якісний продукт на виході, незалежно від політичної приналежності того чи іншого законопроекту», – наголошує Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона також зазначила, що до січня 2016 року, коли відбудеться офіційне представлення звіту, оціночна місія з потреб законодавчого органу України Пета Кокса буде декілька раз приїздити до України для того, щоб особисто спілкуватися з українськими депутатами, і почути від них їхнє бачення перетворень у парламенті.