






Намір Міністерства оборони України реорганізувати Національну Академію сухопутних військ України імені Петра Сагайдачного – це повернення до часів СРСР. Якщо навчальний заклад таки реформують і деякі факультети буде переведено зі Львова до Харкова, то нам довго доведеться пояснювати партнерам із НАТО, чому так сталося. Щобільше, інструктори Альянсу у такому випадку не зможуть брати участі у підготовці висококваліфікованих українських військових, оскільки, за правилами НАТО, вони не зможуть перебувати так близько до лінії фронту. Про це в ефірі радіо «ФМ Галичина» розповіла народний депутат України фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Оксана Юринець, в окрузі якої знаходиться Академія.
За її словами, на сьогодні тенденція освіти в Україні націлена навпаки об’єднання, а не роздрібнення. Відтак перенесення частини навчальної бази до Харкова депутат вважає безглуздістю. «Напевно, на східних кордонах України мають бути сильні військові частини, але я не впевнена, що там мають бути розширені військові навчальні заклади. Нам не потрібно повторення Крут. Нам потрібні підготовлені висококваліфіковані військові. Перевід факультетів до Харкова унеможливить підготовку професіоналів, які боронитимуть нашу державу. Бо для того, щоб вивчився фахівець, який керуватиме танковою дивізією, він має вчитися разом із танкістом, артилеристом, сапером, піхотинцем. Бо якщо це розірвати, то виходить нісенітниця і розлагодженість дій», – наголосила Оксана Юринець.
Про недоцільність реорганізації свідчать і дані щодо успішності Академії, каже депутат. Близько 300 представників навчального закладу нагороджені високими державними відзнаками. Троє отримали звання «Герой України» посмертно.
«На реформування Академії у бюджеті закладено 800 мільйонів гривень. І ми розуміємо, якщо хоча б третину з цієї суми вкласти в Академії у Львові, то вона б показала такі результати, які собі зараз навіть важко уявити. Крім того, підготовці патріотів у Львові сприяє і ідеологічна атмосфера та наявність найбільшого у Європі Яворівського полігону», – додала парламентар.
У середу, за словами Оксани Юринець, питання реформування Академії сухопутних військ буде винесено на засідання Уряду. Депутати, які беруть активну участь у відстоюванні інтересів навчального закладу, планують закінчити робочий день у Верховній Раді швидше і взяти участь у роботі Кабміну.