






Вищий адміністративний суд не знайшов доказів, які б свідчили про подвійне громадянство Оксани Калетник, і відмовив у задоволенні апеляційної скарги кандидату у народні депутати Євгенії Шевчук, яка також балотується на окрузі №16 у Вінницькій області. Про це розповіла народний депутат України Оксана Калетник.
«В Інтернеті поширили фото сфальшованого російського паспорта на моє ім’я, а паралельно двоє кандидатів у народні депутати, одна з них балотується, як і я, на окрузі №16, подали адміністративні позови з вимогою зняти мене з реєстрації. Причому перший позивач, який і поширює фальшивку, відкликав позов, а другий не з’явився на засідання Київського апеляційного адміністративного суду й не надав доказів на підтвердження звинувачень на мою адресу. На засідання ця жінка навіть не мала наміру приходити, оскільки подала клопотання про розгляд справи без її участі, а значить не мала наміру подавати й докази, які б підтверджували обставини, наведені в позові».
Суд відмовив Євгенії Шевчук у задоволенні позову, але вона вирішила оскаржити це рішення. Хоч на чергове засідання вже Вищого адміністративного суду ця пані також не прийшла.
«Переконана, що це виборчі технології. Цілком зрозумілі цілі, які переслідують замовники, в руках яких опинилися новоспечені кандидати у депутати по мажоритарних округах. Нині вони намагаються закидати в суди різні позови, щоб ті, хто є лідерами на виборчих перегонах, мали, як-то кажуть, чим займатися, - зазначила Оксана Калетник. - Замість того, щоб працювати на окрузі, спілкуватися з виборцями, я змушена ходити в Києві по судах, відстоюючи свою репутацію».
Зі свого боку Оксана Калетник подала клопотання про залучення до матеріалів справи фотокопій документів за останні десять років, де стоїть її підпис, аби судді могли порівняти зі сфальшованим підписом. Також додала документи, які засвідчують, що вона має місце реєстрації у Києві, а не в Ялті, як це зазначено в фейковому паспорті. Крім того, юрист, яка є її довіреною особою, під час судового засідання звернула увагу на те, що навіть неозброєним оком видно невідповідність встановленому зразку бланка паспорта РФ – а саме відсутність ідентифікаційних деталей та машинозчитуваних записів на третій сторінці із особистими даними, які затверджені постановою Уряду РФ № 424 від 27.05.2011 року. В ній сказано, що «машинозчитуючий запис складається з двох рядків по 44 символи, машинозчитуючі дані розташовуються зліва направо в два рядки (верхня та нижня) фіксованої довжини.
«Я не готова нікого сьогодні звинувачувати поіменно, але складається враження, що певні політичні еліти хочуть, щоб їхні представники опинилися у Верховній Раді. Люди ж, які мають свою точку зору, їм так, судячи з усього, що відбувається навколо мене останнім часом, не потрібні», - резюмує політик.
Тепер, щоб остаточно розібратися в цьому злочинному задумі опонентів, Оксана Калетник звертатиметься до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом підробки документів, шахрайства, надання завідомо неправдивих даних суддям, вчинене групою осіб за попередньою змовою. Це тягне не на один рік тюремного ув'язнення для всіх «креативних» політтехнологів та їхніх клієнтів, і правду вже в цій історії мають з’ясувати правоохоронні органи та суд. А також встановити не лише виконавців цього злочину, але й замовників. Крім того, вона наполягатиме на тому, щоб була перевірена діяльність нотаріуса, що вирішив ризикнути своєю репутацією й завірити сфальшовану ксерокопію паспорта. Що ж до виконавців цього замовлення та розповсюджувачів неправдивої інформації, то народний депутат вже найближчим часом буде звертатися до суду з позовом про стягнення моральної шкоди.
Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник