






23 липня відбулась зустріч керівників депутатських фракцій та груп Верховної Ради України з делегацією Європейського Парламенту на чолі з Головою Комітету ЄП у закордонних справах Ельмаром Броком. Про це повідомила народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», перший заступник Голови Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі прес-службі фракції.
Українські депутати проінформували своїх європейських колег про останні події в Парламенті, а також окреслили основні надбання протягом ІІ сесії ВР.
«Спікер Володимир Гройсман зробив акцент на децентралізації і на тих положеннях, які були надіслані Верховною Радою до Конституційного суду України для висновку. При цьому спікер наголосив на тому, що Україна виконує Мінські домовленості сповна і очікує від наших західних партнерів відповідного розуміння та додаткового тиску на РФ, щоб вони теж виконували свої зобов’язання», – сказала депутат.
У ході розмови українські та європейські депутати дійшли висновку, що наступні конституційні зміни мають стосуватися судової реформи та захисту прав людини в Україні.
«Наші європейські партнери наголосили на тому, що безумовно юридична, законотворча робота є надзвичайно важливою і Парламент може і повинен стати рушієм реформ в Україні. Вони загострили нашу увагу на тому, що виконання і впровадження в життя прийнятих законів є надзвичайно важливим для успішного демократичного і економічного розвитку країни», – розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Серед домашніх завдань, про які йшлося на зустрічі з депутатами Європейського парламенту, Перший заступник Комітету у закордонних справах називає боротьбу з корупцією.
«Боротьба з корупцією – це основний лейтмотив наших європейських партнерів в їхньому спілкуванні з нами. Крім того, окремо був виділений гуманітарний закон при надзвичайних ситуаціях, який з точки зору наших колег-парламентарів, має забезпечити участь внутрішньо переміщених осіб в місцевих виборах. У свою чергу Володимир Гройсман запросив колег із Європейського Парламенту взяти участь у спостереженні за місцевими виборами, які відбудуться в Україні восени цього року, і передав лист на ім’я Президента Європарламенту М.Шульца із запрошенням направити в Україну відповідну місію. Для нас це надзвичайно важливо, щоб ми мали підтвердження того, що виборчий процес відбуватиметься демократично, із дотриманням усіх норм, і буде визнаний цивілізованим світом», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.