Підтримка членства України в НАТО швидко зростатиме - Бекешкіна

Підтримка членства України в НАТО дедалі зростатиме. У 2014 році вона досягла свого максимального показника за всі роки досліджень, починаючи з 2000-го.

Про це поінформувала директор фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна під час прес-конференції в Укрінформі, посилаючись на дані загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом разом із Центром Разумкова.

"На початку червня результати дослідження Центру Разумкова показали, що на імовірному референдумі приєднання до НАТО підтримав би 41% і 40% проголосували б проти. Тобто цифри вже інші і противників значно менше. Я думаю, що підтримка членства в НАТО буде зростати з місяця у місяць", - зазначила Бекешкіна.

На її думку, таку соціологію спричинили останні події на Донбасі й анексія Криму.

"Вже в березні 2014 року підтримка членства в НАТО стрибнула за два роки (з 2012-го) майже втричі. І тут не треба якоїсь агітації, тут саме життя довело, що Україна виявилася абсолютно безпорадною у сфері власної безпеки, коли Крим був зайнятий фактично одномоментно і така ж загроза була перед усією країною. Очевидно, що Україні треба думати про власну безпеку, і цифри на користь НАТО істотно змінилися", - зазначила Бекешкіна.

Щодо необхідності набуття Україною статусу ядерної держави ситуація, за її словами, змінилася також.

"Я абсолютно впевнена, що якби таке питання постало рік тому, то більшість була би проти. Зараз ситуація істотно змінилася і вже 43% вважають, що Україні потрібно бути ядерною державою, 37% вважають, що не потрібно. Умовна мілітарність громадської думки зросла і громадська думка все більше буде підтримувати заходи, спрямовані на підвищення обороноздатності України", - підкреслила вона.

На переконання директора фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", в центрі уваги у зв'язку з експансією Росії має бути робота, спрямована на більшу підтримку населенням членства в НАТО.

"Ми бачимо ситуацію, яка відбувається зараз в країні. Нам, громадським організаціям, соціологам, потрібно працювати з населенням, тому що коли ми, зрештою, зможемо домогтися, що половина населення буде за членство в НАТО, це буде вагомий аргумент для того, щоб нам не відмовити... Адже без надійних союзників Україні не вижити. І надійним союзником у сфері військової безпеки може бути лише НАТО", - наголосила експерт.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Фінляндською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 червня 1965р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Луцьку, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика