






Політичний впливна суддів дотепер лишається критичним. Про це повідомила заступниця голови Верховної Ради України Оксана Сироїд під час лекції-дискусії з теми «Судова реформа: українські «традиції» та європейські стандарти», що відбулась 1 квітня в Українському католицькому університеті у Львові.
«У Верховній Раді є, може, 5 депутатів, які підтримують мене щодо незалежності судів. Але навіть у профільному комітеті є депутати, які пропонували запрошувати на комітет суддів, вислуховувати їхні звіти, вичитувати їм. Довелося багато зусиль докладати, щоб пояснити, що судова гілка влади має бути незалежною від політичного впливу», – зазначила віце-спікер парламенту.
Оксана Сироїд нагадала, що наразі не реалізовано також принцип самоврядності судової гілки влади. Зокрема, Вища рада юстиції складається з представників президента, парламенту, прокуратури, що обмежує її незалежність. Заступниця голови ВРУ зазначила, що боротьба за справжню незалежність судів ще попереду.
«Нам ще належить відвоювати суди від політичного впливу», – резюмувала вона.