






У Волинській обласній раді жінки становлять 12,5% депутатів, у Луцькій міській – 21,4%.
Про це під час презентації результатів моніторингу місцевих виборів 21 грудня розповіла голова ВОГО «Гендерний центр» Оксана Ярош, – повідомив власкор IA ZIK.
За словами Оксани Ярош, гендерний моніторинг місцевих виборів тривав у п’ятнадцяти областях. Зараз моніторинг здійснює низка організацій, щоправда, часом за різними методологіями. Тож, це дає змогу порівняти різні результати.
«Ми аналізували не тільки кількісні, але й якісні показники», – каже експерт. З її слів, загалом по Україні політичні партії більш-менш дотрималися 30% квоти для однієї статі у списках кандидатів. Натомість, серед депутатів жінки становлять близько 15%.
«Наша організація вважає, що це недостатнє представництво жінок у радах», – зазначила Оксана Ярош.
За даними презентації, якщо на Волині у виборчих списках частка жінок становила майже 35%, то серед обраних депутатами місцевих рад – майже 23%.
«Чи достатньо лише квотування? Зрозуміло, що ні. Дуже багато інших чинників впливає», – зазначила Ярош.
Водночас, у відсотковому відношенні кількість жінок у Волинській обласній та Луцькій міській радах таки зросла. В тому числі – через скорочення кількості депутатів у радах.
Якщо в Луцькраді попереднього скликання частка жінок становила 16%, то нині – 21,4%. У Волинській облраді ці цифри становлять відповідно 11% та 12,5%.